Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamás88

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Reggie0 #20 üzenetére

    Nekem bírta, csak már nem akart felmenni a legújabb frissítés, így újraraktam, és most felesleges programoktól mentes.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Reggie0 #20 üzenetére

    5-10 év alatt a gépet b.od ki a kukába. Az rengeteg idő.
    95, 98, az XP 2001, Vista 2007, a 7 2009, a 8 2012, a 8.1 2013, a 10 2015-ös. Átlag 3 évente új winver jött. Az 5-10 évenkénti cserével a nagyját rögtön ki is hagyod.
    95 és 98 között én legalább 20x újratelepítettem. XP-t mondjuk sok gépre, de gépenként biztos, hogy darabját vagy 20x. A Vista körül kezdett stabilabb lenni a helyzet, de azt sem 1x tettem fel, ergó nem bírt ki 2 évet.
    A 10-esből is a 3. telepítést nyomom, és eddig ez a rekordom is egyben. 2017.12.06-án tettem fel. Durván 600 napos a rendszer.
    2 év szerintem már jó életkor egy rendszer telepítésnek.

    Lehet persze találni olyan user-t, aki megjelenéskor 2009-ben vett oem gépet Windows 7-el, és napjainkban 10 év után is betölt a rendszer, de azért érdemes megnézni, hogy milyen áron. Egyenesen az MS-től kellene egy csapat, hogy azt újratelepítés nélkül kitakarítsd, gatyába rázd, ha nem csak egy excel volt rajta futtatva, hanem mondjuk jöttek-mentek a programok a 10 év alatt.

    [ Szerkesztve ]

  • bagyulajuve

    addikt

    válasz Reggie0 #119 üzenetére

    az, hogy folyamatos bevétel növekedés van, az inkább jó szerintem (mármint a cégnek :DDD )

    Resistencia eterna

  • King Unique

    titán

    válasz Reggie0 #168 üzenetére

    Már aki szerint, meg már akinek... Szerintem nem és számomra egyértelműen jobb a legújabb Windows, mint az a bizonyos régi, sőt már a 8.1 is. Az érvelésed és felhozott példád meg elég bugyuta és pont nem jó, sőt ilyennel példálózni meglehetősen fura... Meg amúgy az az egészben a legszebb, hogy valójában nem kell itt semmit bizonygatni, megteszi a dolgok alakulása maga és azok szerint jelenleg nem úgy néz ki, hogy az új Windows egyoldalúan annyira szar lenne, ha már az a legelterjedtebb és itt is többeknek megfelel, még ha nem is mindenkinek. De ennyi erővel mindenkinek a régebbi sem, ahogyan többek között nekem sem.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Reggie0 #170 üzenetére

    De akkor visszafelé ugyanúgy el lehetne fogadni mások véleményét is és nem kiforgatni azt, ha már itt tartunk... A példa meg de, szerintem inkább és túlzó is. Az igaz, hogy az új Windowsnak ad egyfajta előnyt már csak az aktualitása is, meg ehhez kapcsolódóan bizonyos területeken a jobb támogatottsága, de ezen felesleges rugózni, mert az nem meglepő, ha a régit nem támogatják a végtelenségig, eddig is ez volt a jellemző. Abba pedig pláne felesleges belemenni jellemzően feltételes módban, hogy mi lenne ha, ha egyszer úgysem lesz... Arról pedig nem is volt szó, hogy mindenhol okvetlenül azért használják, mert annyival jobbnak találják, viszont nyilván az ellenkezőjét sem lehet ráfogni, mert értelemszerűen az előbbi is jellemző. A kényszerűség pedig nem igaz teljes mértékben, mert Windows platformon részben most is van választási lehetőség. Azt pedig ne keverjük ide, hogy bizonyos szoftverek terén desktopon melyik platformnak jobb a támogatottsága és használják már csak ezért is, ami mellesleg jelenleg Windowsoknál sem egy, hanem több rendszert jelent.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Reggie0 #172 üzenetére

    Még szerencse, hogy ez sem teljesen igaz... Verzióról verzióra gyakran pont hogy egyre több beállítási lehetőség kerül a rendszerbe, a frissítések telepítésénél is érkezhetnek újabb opciók és lazítások, lásd a mostani cikket. Meg milyen érdekes az is, hogy ahogyan a korábbiknál, úgy az aktuális verziónál is be tudom állítani, el tudom végezni amit akarok, szóval ez a korlátozza a használatot sem éppen úgy van... Az viszont nem meglepő, ha bizonyos beállításokat nem enged összevissza módosítani a rendszer, vagy max. csak megfelelő jogosultsággal, ami szintén nem újdonság. Aztán az megint nem teljesen úgy van, hogy egy funkciófrissítés után teljesen minden beállítás, mindenkinél resetelődik, mert normál esetben többnyire megmaradnak és ilyenkor pont a fájlok, telepített programok és beállítások megtartása a lényeg. Igaz valóban lehetnek kivételek is, de az megint nem feltétlen általánosítható. Meg érdekes módon én sem éppen ezt tapasztaltam pl. a legutóbb megannyi upgrade után, max. esetleg apróbb dolgokat. Ami még nyilván mindig sokkal jobb, mintha minden egyes új verziónál teljesen a 0-ról kellene újratelepíteni a rendszert. Ez az általad kényszerupdate-nek nevezett dolog pedig nem meglepő, mert már a megjelenéskor ismertetve volt, hogy nem a korábban megszokott támogatási rendszer lesz minden kiadásnál, hanem érkeznek az újabb verziók, amikre idővel váltani kell és amúgy ingyenesen. Meg ha már halogatás, akkor egyrészt korábban is volt és most is van van halasztási lehetőség az egyes frissítéseknél, nem feltéten muszáj azonnal telepíteni. Másrészt viszont nem meglepő, hogy nem lehet a végtelenségig halogatni a frissítést, aminek elmulasztása egy idő után biztonsági kockázattal is járhat... Meg nem hiszem, hogy túl sok észérvet fel lehetne vonultatni a frissítetlen és egyben foltozatlan, nem támogatott rendszer éles, online, tartós használata mellett...

    De, van választási lehetőség most az MS platformon, mert vannak használatban szép számmal olyan hardverek is még, amiken a régebbi Windowsok is futnak és ezek közül jelenleg kettő még aktívan támogatott. Beleértve a 8.1 is, még ha nem lett olyan népszerű és terjedt el olyan mértékben, de attól még egy rétegnek ugyanúgy alternatíva lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • VIPowER

    senior tag

    válasz Reggie0 #180 üzenetére

    Milyen kényszerupdate?
    Nemrég tettem fel kíváncsiságból a 10-est (nem, nem maradt) simán tiltható a frissítés.

  • King Unique

    titán

    válasz Reggie0 #180 üzenetére

    Hát mondjuk ha olyan beállítás, amit nagyon nem kellene összevissza piszkálni és elbarmolni, akkor azt nem meglepő módon csak úgy nem is fogja engedni, ahogyan a korábbi Windowsok sem... De amúgy érdekes, mert ha pl. én nem totál laikus, hanem a rendszer az átlagnál jobban állítgató felhasználóként simán be tudom állítani azt amit akarok, akkor nem éppen világos, hogy mi az a sok, amit nem lehet... Az pedig láthatóan nincsen meg, hogy pl. a gépházban is egyre több beállítási és testreszabási lehetőség van, lesz az újabb verzióknál és nem az a jellemző, hogy egyáltalán nem lehet semmit beállítani... Nem beszélve arról, hogy helyi lehetőségek mellett elérhető Windowsra számos külső program is, amikkel aztán pláne testre lehet szabni ezt-azt. De az meg a másik, hogy a sok egységsugarú user nem mintha ha álladóan annyira állítgatná a rendszert és letúrna a legmélyére, sőt inkább az ellenkezője jellemzőbb, mármint hogy nem teszik.

    A kényszerupdate-es mantrádnál meg azt láthatóan figyelmen kívül hagyod, hogy egy-egy verzió támogatása véges mind az új, mind a régebbi Windowsoknál, ahogyan általában más platformok rendszereinél is. Ha azt gondoltad, hogy talán majd 20-30-50 évig támogatnak egy verziót, akkor eleve rosszul... Meg ennyi erővel a W95, W2K, XP után is lehet siránkozni, miért nem támogatott még most is. Ahogyan azt is, hogy általában már a megjelenéskor ismert a támogatási idő, vagyis az sem újdonság és lehet, sőt kell is vele számolni. Aztán azt szintén, hogy nem, nem feltétlen csak a user saját felelőssége a biztonság, ha adott esetben más gépek és felhasználók biztonságára is kihathat a lyukas rendszere, vagy épp a botnetet szaporítja vele... Meg azt remélem nem gondoltad komolyan, hogy majd az MS aszisztálni fog ehhez és a teljesen letiltott, kikapcsolt update lesz a default beállítás, nem kell semmilyen security fix, hisz minek is az, egyesek annyival jobban tudják... Bár ha neked az ekkora probléma, akkor azt javaslom használj inkább valami lejárt szavatosságú, muzeális Windowst, aztán arra majd nem jönnek frissítések... Ja, vagy bocs, lehet akár még egyes régebbi verziókra is kiadnak olykor egy vészfrissítést, ha valami akkora ordas nagy biztonsági rés tátong benne, de persze nem kell ám telepíteni, biztos csak dísznek van... :D

    Virtuális választási lehetőség, hű ez megint komoly... Nem is értem, hogy akkor a userek egy részénél hogyan futhat jelenleg még 7, 8.1 is élesen, ahogyan többek között nálam is némelyik gépen... Sőt, ha már virtuális, akkor akár virtuális gépen is futtatható régebbi Windows, meg akkor is, ha élesen telepítve már nem opció, nincsen hozzá megfelelő támogatás az adott hardveren. De amúgy igen, előbb-utóbb nyilván váltani kell a régi, már nem támogatott verzióról egy újabb, támogatott verzióra, viszont az ugye egyáltalán nem meglepő, lásd az előbb leírtakat... A 10-est meg speciel folyamatosan viszik tovább, ha esetleg nem lenne egyértelmű. Bár ha arra céloztál, hogy visszamenőlegesen támogassanak minden muzeális Windows-verziót a végtelenségig, meg a hardvergyártók is, akkor az nem éppen reális, sőt nagyon nem, sőt sehol...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák