Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz bambano #77 üzenetére

    Tehát padlógázon kell járatni a klímákat, ha a külső levegő harminc fokos, ha pedig ötven, ráadásul a falak is melegszenek, akkor kevésbé, mert nagyobb a relatív páratartalom?
    egy borult napon kevesebb hőt vesz fel az épület, cserébe csökken a levegő páratartó képessége, ezért padlógázon kell járatni a klímákat, hogy párátlanítsanak. (Ez mondjuk így már magában elég zavaros...)
    Erről beszéltél. A levegő abszolút páratartalma nem lesz nagyobb felhős időben, max. a relatív.
    Nem igazán értem, mit akarsz mondani egyáltalán. Ha melegebbek benn a falak és 35 fok van, cserébe 25% a pára az jobb, mintha 27 fok van és 50%-os a páratartalom? :F Saját tapasztalatom szerint nagyon nem.... Normális épületben egyébként nincs állandó levegőcsere. Gépi szellőztetésnél kb. szinte mindegy, a külső-belső páraarány, (imént linkeltem) otthon meg nem járatom a klímát nyitott ablaknál. Legalábbis én. Nem baj ha te nem érted, elég, ha mások értik... ;) Itt ezt inkább részemről lezárom. :)

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák