Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Cifu #27 üzenetére

    Most nem azért de az, hogy ki, hogy fejleszt eléggé magánügy... tudod, kereslet-kínálat és ez még nem ok arra, hogy aláb.sszanak a Diginek csak azért mert az államnak a Telenorra fáj a foga, a Voda pedig aszisztál hozzá mert neki se érdeke a Digi terjeszkedése. Itt akik írták, hogy elégedettek xy szolgáltatóval azok azért elégedettek mert eddig volt valamiféle verseny, még ha nem is komoly de onnan is tudni, hogy ahol pl. a Telekomnak volt versenytársa ott jóval olcsóbban adta a netet mint ott ahol nem volt, amint nálam (vidéken) megjelent a Digi mindjárt árat csökkentett a Telekom. Biztosan elhiszem, hogy akkor neki most veszteséggel kell az én utcámba netet szolgáltatni és nem pedig az volt, hogy volt bőr a pofájukon nagyobb nyereséggel dolgozni ott ahol nem volt konkurencia.

    Thanos was right.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Cifu #27 üzenetére

    Szerintem csinálják, csak van egy ütemterv, gondolom a legköltséghatékonyabban fejleszthető és a legnagyobb bevételt hozó helyeken kezdik. A helyükben és sem egy ormánsági faluban kezdeném kihúzni az optikát, hanem előbb nagyvárosi lakótelepeken majd kisebb városok lakótelepei, majd nagyobb-kisebb városok sűrűn lakott kertvárosi részén stb.
    Gondolom az is számít, hogy közel legyen a gerinchálózatukhoz ami gondolom valami autópálya mellett halad és onnan mint a vérben lévő kontrasztanyag haladnak a kisebb területek felé.
    A SZIP programot ezért indították, hogy egy ormánsági faluba ne 100 év múlva jusson el az optika ( adott munkatempó mellett tuti lenne 50-100 év mire kb. mindenhol van már optika és ilyenkor ha a brigád ami húzza a kábelt már pihenne lehet ilyen helyekre is menni. Bár lehet, hogy ezeket még akkor is kihagynák mert nem fognak 50km optika kábelt kihúzni 10 "lehetséges" előfizető miatt, sajnos ilyen a világ, de ez a program eljuttatja - EU-s pénzen - oda is a netet.
    Nálunk már elérhető az optika de persze a SZIP programnak is van hátulütője:
    - noname helyi cégek csinálják a szolgáltatást
    - most meg ennek nincs konkurenciája

    Reménykedtem, hogy 3-4k-ért 300-500Mbit-et adnak (álamimban ennyi pénzért GIGIBIT-ről álmodtam) a valóság:

    :W

    Ez nem is teljesen értem 30/7 meg 50/10 GPON techonológiás passzív optikai kábelnél ami simán tudná ezen a családi házas vidéken a gigabitet? :F

Új hozzászólás Aktív témák