Új hozzászólás Aktív témák

  • scansat

    tag

    Olvasgatva a kommenteket, nekem az a véleményem, hogy a két cég közti számháború, 1-2 fps-en meg fogyasztáson átlag fogyasztóra nem sok hatással van. Mert ugye alapból pl. idén hányan akarnak új gépet összerakni? És abba a legújabb eszközöket venni? Én pont ebben vagyok és szívás az egész. Persze akarhatod a legjobb processzort ami épp most AMD de drágább, és beszerezni is nehéz mert nincs, várhatsz rá. Nvidia 3080-as szintén. Akkor mire fel is a vita? Nekem olybá tűnik mint anno, mikor linuxot használtam, sok linux fan a Vista miatt temette a Microsoftot. Ezer érvet tudtak felhozni miért elmaradott, régi és sz@r a windows!
    Aztán mára a valóság hogy már alig használok linuxot és az ismerőseim nagy része is száműzte a gépről még dual bot-ból is Win10 óta. AMD-re térve, tudom én hogy most kicsit jobb, de drágább is, és számomra akkor lesz értelme rá váltani, ha a cégeknél mindenhol AMD gépek lesznek. Mert nem mindegy a support, hogy Vér Pistikék bajára kell gyógyírt faragni avagy nagy cégekére. Mondhatnám úgy is, hogy az elterjedtebb konfigot veszem X összegért és sz@rok arra a mindenkori 2 maggal többre kevesebbre vagy ilyen-olyan konfigokban tesztelt pár plusz fps-re. Pláne hogy céges gépekből mindig csurrant cseppent modernebb Intel processzor. Persze akinek munkára kell annak számít a magszám, nem vitás. De ennyi erővel a szerver platformon is lehetne vitázni. Home használatra szerintem tökmindegy, hogy szőke nő módra zsebben a pénzel bemész valahova és Intel vagy AMD-t kérsz-e. Hazatérve és használva észre sem veszed a különbséget. Hacsak nem kezdesz unalmadban teszteket futtatni meg táblázatokat gyártani.
    Sajna a világ affelé tart hogy megy a szájkarate hogy mi a legjobb és miért, aztán veszed amit kapsz a boltban...és ez közelében se lesz a cikkek favoritjainak. Ennyiből Intel okosabb mert magának gyárt. Elnézve a chip hiányt, AMD még ráfizethet a bérgyártóira. Lesz egy Ryzen 6-osa amit sehol nem lehet majd kapni, hasonlóan az Nvidia 3080-asához.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák