Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LeslieG Jr.

    őstag

    válasz ollie #61 üzenetére

    Régen is voltak háborús, gyilkolós, horror és egyébb filmek mikor még mindenki VHS-en nézte ezeket. Akkor miért nem volt? Hm? Nem kell ezt a számítógépes játékok kárrára fogni. Én is játszottam gyerek fejjel lővöldözös, gyilkolászós játékokkal és mégsem lettem pszihopata tömeggyilkos. Ma 32 évesen nem megyek oda emberekhez hogy kifosszam őket vagy ne adj isten elvegyem az életüket mert olyanom van. Szerintem ez baromság. Én mindig tudtam különbséget tenni fikció és valóság között. Gyerek fejjel is. És most is.

    Azért azt hozzá kell tenni hogy sok múlik a nevelésen. A szülő a legfontosabb láncszem ebben a gépezetben. Nem kell megvenni a kölöknek ha még nem érett az eféle dolgokra. Az a gyerek nyugodtan játszon csak pac-man és társaival vagy bármi mással ami nincs olyan hatással rá, hogy elferdítse az eddig a NEVELÉSE alatt kialakult értékrendjét a világgal kapcsolatban. :R Elvégre a szülőnek ismernie kéne a gyermekét a lába kisujjától a feje bubjáig hogy mit szabad és mit nem.

    CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

  • LeslieG Jr.

    őstag

    válasz ollie #73 üzenetére

    Én azt egy szóval sem mondtam hogy nincs hatással rájuk a sok szörnyű dolog. de ezt a szülő feladata hogy ezt megfelelően kontrolálja. Bár kétségtelen egyre nehezebb mert már a hiradó is teli van szörnyűbbnél szörnyűbb dolgokkal. :(

    Azért az nem igaz, hogy a évtizedekkel ezelőtt nem igazán léteztek horrorfilmek. Akkor az akkori kor filmjei voltak. Emlékszem azért féltünk anno egy farkasemberes filmen. :DDD Akkor az nem volt paródia. Akkor azokat a filmeket kellett a szülönek "dugdosnia" hogy a gyerek meg ne nézze a VHS kazin. Ma ezek azok a játékok, filmek amik ma mennek a mai kor filmjei és játékai. El kell fogani és nem engedni a gyereket ilyen játékok elé ha még nincs kifejlődve a realitás érzéke, a megfelelő itélőképpesége. Tudjon különbésget tenni realitás és fikció között.

    Amugy meg nem véletleül írják rá a +18-as korhatárt. Gyereknek nem kell ezeket nézni. Nem neki való. Majd mi felnőttek játszunk vele. :R

    bartucc: Az igazat megvalva igazad van. Ma egyre realisztikusabbak a játékok. De ha tudsz a valóság és egy fikció között különbséget tenni akkor ez a kettő nem keveredik össze. Amint ez összekeveredik na ott már nagy baj van. A GTA után én valahogy nem éreztem, hogy elmenjek autót lopni vagy megverjem a járókelőket. ;)

    [ Szerkesztve ]

    CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

  • LeslieG Jr.

    őstag

    válasz Atis707 #93 üzenetére

    "szerintem az ember ember elleni erőszakot minden formában ki kéne kerülni."

    Hát jó lenne. Csak sajnos az emberi lény egyik nagyon rossz tulajdonsága hogy hataloméhes, megalomán. Sajnos. Ezt senki és semmi nem tudja kitörölni az emberből. Nem lehet "steril" egy "társadalom" az erőszak ellen. Akkor nem tudunk sem küzdeni ellene, sem felszámolni.

    Remélem érthetően írtam le. :B

    szerk.: Mondjuk ha én lettem volna az egyik Infinity Ward-os emberke akkor ezt a jelenetet ugy csináltam volna meg hogy választás elé állított volna. Teszem azt legyakni a terroristákat akikhez be voltam szervezve. Bár kétség nem fér azért asszisztálni egy repülőtér várójában lévő kivégzéséhez nem etikus dolog. :(

    [ Szerkesztve ]

    CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

  • LeslieG Jr.

    őstag

    válasz anulu #99 üzenetére

    Ezek szerint nem érthetően írtam le amit ki akartam fejezni. :R :B

    Egyet kell hogy értsek veled. Az a hsz Atis707-nek szólt. Meg nem is tulságosan a témához kapcsolódott. Attól nem lesz valaki megalomán ha játszik teszem azt az általad felsorolt játékokkal. :R Sőt.

    Szerk: Én azt hiszem megyek és játszok egy MW2-őt. ;]

    [ Szerkesztve ]

    CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

Új hozzászólás Aktív témák