Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr X

    veterán

    válasz Vicoo #3 üzenetére

    Én egy ideje okostelefonokat használok, de nincs mobilnet-előfizetésem. Feleslegesnek tartom, nem használnám ki. Az okostelefonokat nem azért veszem, hogy netezzek, más előnyeit élvezem.

  • Sirpi

    senior tag

    válasz Vicoo #3 üzenetére

    Én is fél éve használok már okostelót, mobilnet nélkül. De nincs is szükségem rá, mert otthon és a melóhelyen is van wi-fi, a kettő közt meg örülök, hogy egy kis nyugi van és épp nincs netem. A 100 megával meg szerintem amúgy is nagyon észnél kell lenni, ha pl. mindhárom angry birds-öt lefrissíted, máris eltapsoltál 60 megát, és akkor a többi appot még nem is számoltam. Szóval ilyenkor megintcsak arra kéne nagyon figyelni, hogy ugye aktív a wi-fi és nem a mobilnetet csapolja a teló?

    Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

  • kali

    legenda

    válasz Vicoo #3 üzenetére

    szerintem (is) alap lenne, de sajnos sokan úgy vannak vele, hogy akár több, mint 100 e ft-os telefon mellett is sajnálnak kiadni havonta még néhány százast is mobilinternetre...
    akinek egy félkarú óriás kell normális okostelefon helyett, az használja csak mobilinternet nélkül, és keresgélje csak a nyitott wifi hálózatokat, ha pont szüksége lenne netes kapcsolatra - akár a nyitott wifi hálózatok veszélye mellett is...
    ellenben lesz majd eztán sírás is, hogy vesz valaki a szolgáltatónál egy okostelefont előfizetéssel, és bekapcsolva azt látja, hogy az alkalmazások/funkciók egy része - netes kapcsolat hiányában - nem működik!

    Sirpi; régebben félni kellett, hogy átlépted a csomagban foglalt keretet, és amiatt sok lesz a számla, mostanság már az apróbb csomagoknál sincs túlforgalmazási díj, csak lassítás!

    [ Szerkesztve ]

  • Sanya

    nagyúr

    válasz Vicoo #3 üzenetére

    okos telefonom van, nincs mobilinternetem.
    a munkahelyen van, lakásban van, házban van, szóval minek? ha vmi nagyon gyorsan akutan kell, akkor felhívok 1-2 ismerőst, hogy mit lessen meg nekem :)
    nem mindenkinek létszükséglet a mobilinternet, bár tény, hogy a legtöbb okostelefon sokat veszít az eszéből mobilinternet nélkül.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz Vicoo #11 üzenetére

    az a baj ezekkel a telefonokkal, hogy nagyon könnyen felmennek a mobilnetre, szinte meg sem kérdez, hogy csatlakozhat-e, vagy nem (nokián-- tudom, sokak szerint ez már a butatelefon kategória, mert nincs rakta alma, vagy zöld nyomorékjel-- megkérdezi)

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • stevve

    nagyúr

    válasz Vicoo #11 üzenetére

    De ha nincs okostelefonod és nincs mobilneted, miért kelted a hangulatot bugyuta kérdésekkel?

    Nem, nem hülye az, aki nem vesz mobilnetet az okostelefon mellé. Miért? csak. Nekem sincs és itt hallottál egy sor példát. Van wifi, feleslegesen meg nem költök. Nem hinném, hogy ennek amúgy a hírhez bármi köze lenne. És nem félkarú a telefon tőle (micsoda képzavar). Jó volna már elfelejteni ezt az összemosást. Van ország, ahol fillérekbe kerül, ott nyilván alap szinte, de itthon nem kell a tudatos fogyasztót leszólni, ha nem akar feleslegesen költeni.

    A hírhez:
    Én is megszívtam a T-s ügyeskedéssel, bár szerencsére csak pár ezresem bánta, de ez a mentalitás, amit a szolgáltatók itthon követnek, vérlázító. direkt kikötöttem, hogy nem kérek netet, erre pár nap múlva jön az SMS, hogy akkor ennyit forgalmaztam. szegény ügyintéző kapott egy pár keresetlen mondatot... :(((

    Helyes is felnyomni az ilyen cégeket, csak kevesen teszik meg, pedig meg lehetne regulázni őket így.

    kozyadam:
    Visszaigényelni biztosan nem lehet egy NMHH határozat alapján. Benne is van, hogy az új előfizetőkkel szemben kell megszüntetni ezt a tevékenységet.

    [ Szerkesztve ]

  • stevve

    nagyúr

    válasz Vicoo #27 üzenetére

    Lásd egy hsz vissza. Nem kell téríteni, be tudom látni, mire van szükségem. Nem bizonyítás, meggyőzés kérdése, mire költök. :) Egy szóval nem mondtam, hogy senkinek nem kell, csak nem kell leszólni azt, akinek nem kell és nem kell értetlenül nézni ránk. Ez nem deviancia. :)

    Egyébként a havi pár százas dolog szép álom. Van ott még forgalmi díj is szerintem. az meg nem kevés.

    [ Szerkesztve ]

  • stevve

    nagyúr

    válasz Vicoo #37 üzenetére

    "holott szerintem elmondják/ták hogy illene mobilnetet veenni egy okosteelfon mellé, mert fontos. "

    "Ennek ellenére még mindig azt mondom hogy nem oké amit csinált a T, de végülis nem volt titok eddig sem hogy van ilyen szolgáltatás alapból és a díja sem volt titok."

    Nagyon nagyot tévedsz. egy olyan szolgáltatást aktiváltak, amit nem rendelt meg az ügyfél, ergo nem tehették volna. Hogy szerintük fontos a net egy telefonhoz, nem indok. egyébként sem mondták el, mert neten vettem. És különben is ez max. tájékoztatás, nem szerződéskötés. Ha neked azt mondják X boltban, hogy a tévéhez egy Audi is dukál, kiszámlázhatják a következő héten?

    És de, titok volt, mert sem a szerződésben, sem a többi aláírt papíron nem szerepelt a Net Start csomag, vagyis NEM volt és nem lehetett része a szerződésnek. A díj nem titok, de az senkit nem érdekel. Ha a telefon nem jelez, akkor még több jön ki a számlával, de ez nem pusztán etikátlan, jogtalan. Ha ezt nem látod be, az baj.

    [ Szerkesztve ]

  • Mr X

    veterán

    válasz Vicoo #37 üzenetére

    Az, hogy fontos-e, nem a szolgáltató dönti el, hanem a vásárló. És az, hogy ajánlják, nem egyenlő azzal, hogy suttyomban "beletömködik a zsebedbe", amiről csak utólag értesülsz, mikor fizetni kell.

    bambano:

    Első dolgom volt direkt kérni, hogy kapcsolják ki. Nálam is alapból aktív volt a vásárláskor, ezért kikapcsoltattam.

    [ Szerkesztve ]

  • stevve

    nagyúr

    válasz Vicoo #41 üzenetére

    "Nem mobilnet, hanem bármilyen internet"

    ebben egyet is értünk. :)

    és kali:
    "de azért a vásárló el is olvashatná néha amit elé tesznek. Gyanítom (mert nincs ilyen telefonom ) hogy a leírásban benne van hogy szükséges internet kapcsolat a zökkenőmentes használathoz. Ha nincs, akkor már más a dolog."

    Nem. A vásárlót megtéveszteni akkor sem szabad, ha ő maga hülye. Ez alap. De csak ismétlem magam: én beleestem a csapdába és nem volt leírva. Nem szerepelt semmiben, amit aláírtam a Net Start. (otthon újra elolvasok mindent megint).

    A leírásban meg leírhatják, hogy szükséges hozzá net szerintük, ez nem jelent semmit a szerződés szempontjából. :)

    Nem volna NMHH határozat, ha jogszerűen és/vagy jóhiszeműen járnak el. Ez legalább lehetne mérvadó nektek is.

    [ Szerkesztve ]

  • Mr X

    veterán

    válasz Vicoo #41 üzenetére

    Én nem tudok olyan telefonról, ami nem kapcsol be, ha nincs net. Net csak a netes programokhoz kell.

    Ha mondjuk én használok e-könyv olvasót, irodai programokat, vonalkódolvasót rajta, csúnyán néznék, ha ezek nem mennének net nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • nvyktor

    aktív tag

    válasz Vicoo #41 üzenetére

    Szükségesnek nem szükséges. Én is használom mobilnet nélkül. Sokszor még wifi-n vagy activesync-en sincs rajta a teló. Persze ehhez az kell, hogy ne a telefonról akarjak közösségi életet élni, ne kizárólagos platformként használjam e-mailezésre, google maps helyett inkább a gps-t használjam, még akkor is ha több akksit eszik, stb...

    Mindazonáltal van olyan használati esete az okostelefonnak, amikor elengedhetetlen a mobilnet, például, ha azonnali e-mail riasztásokat kapsz bárhonnan, stb.

    De azt nem tudom elképzelni (nem vagyok tag), hogy olyan baromi fontos lenne valamit hű de azonnal feltölteni a fcbookra...

    Ez az automatikus aktiválás egy lehúzás, és jó, hogy fellépnek ellene. Persze más kérdés, hogy mennyiben fog ez változást hozni.

    Védd a fákat! Egyél hódot...

  • Necc

    addikt

    válasz Vicoo #41 üzenetére

    Szerintem pedig először az embereket kellene felvilágosítani, hogy mi a rák az az "okostelefon", mi teszi azzá azt, meg hogy mi is az az "android".

    Jelenleg ott tartunk, hogy az emberek 85%-a csupán divatból (éppen az a készülék tetszett meg neki) vagy hype-ból vesz "okos"telefont mert "ezen az az izé androidos".

    A reklámokban is sorjában erőltetik, hogy így okosítsd föl a mobiltelefonod meg úgy okosítsd fel a mobiltelefonod mert ettől aztán hűűű de qrvaokos lesz a mobiltelefonod, szóval a bogarat ültetik rendesen az emberek fejébe, de ha egy ilyet vásárlót megkérdezel, hogy mégis mi a rákért vettél ilyet, minden random választ fognak neked modani, de annak érdemi, tartalmi jelentése nem lesz.

    Gyakorlati példákkal kellene reklámozni azt, hogy az "okos"telefonok mire is használhatóak, és nem leragadni ilyen alapdolgoknál, mint "android alkalmazásboltból számtalan alkalmazást letölthetsz" mert egy átlagjúzernek halvány lila fingja sincs arról, hogy ez mit is jelent a gyakorlatban, de példaképp ha a reklámok azt mutatnák be, hogy az okostelefonnal fent lehet pl. az illető MSN-en, skype-on (bár ez épp nem nyerő a szolgáltatóknak), facebook chaten, a főképernyőn kaphat időjárás előrejelzést, vagy onnan kaphat rövid értesítőket hírekről (RSS/twitter telefonon) és ha ezeket az információkat, apránként egyesével reklámoznák, akkor a júzer agya se lenne lesokkolva a hirtelen sok információtól, és alapszinten képbe lenne még a hozzá nem értő emberke is, hogy mire is jó egy okostelefon.

    Ha ezekkel a dolgokkal az átlagember is képbe lenne, akkor át lehetne térni a "mobiltelefonhoz miért is erősen ajánlott mobilnet" kérdésre, és ez alapján a felhasználó el tudja dönteni, hogy az kell-e neki vagy sem... és nem azért fog neki kelleni, mert "ezt reklámozza a TV és mert a szomszédnak is az van".

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Vicoo #101 üzenetére

    akkor pontosítok, hogy mi evvel a baj: bizonyos esetekben pl az edge és 3g a telefonban nem tiltható le alapból. és nem állítható be, hogy melyik netet használja a telefon. namost, otthon van wlan, suliban/munkahelyen van, egyébként meg az ember nem használná, meg egyébként is, isdn sebességet szélessávnak eladni szélessáv áron nem menő (3 éves info, azóta lehet valami változott). főleg, amikor rendes felhasználásra otthon 16/120as optika van. valamint persze a GPS is akarja ám a cellainfokat kérdezgetni, ami gyorsít a gpsen, de adatforgalmat generál. persze megint nem lehet a telefonból letiltani, hogy ne csinálja már (nyugatabbra kicsit mások a csomagok, tehát fel sem merül, hogy valaki tiltani akarná). és persze a szerződés egy szót nem írt arról, hogy aktív a netcsomag.

    innentől az első samsung omniában a registryt kellett mókolni, hogy a GPS és WLAN használható legyen. utánnanéztem? igen. ettől függetlenül nagyon gáznak éreztem a dolgot? igen. baráti körben az összes omnia meg lett mókolva hasonló okok miatt? (volt pár mert a mi felhasználásunkra akkoriban nem volt jobb megoldás) igen.

    persze telefonok változnak, androidnál egyszerűbb a tiltás, de szerintem érted a problémát: hány ember álna neki registryt módosítani egy pár hetes elég drága okostelefonon?

    másik: voltak azok a telefonok, amiknél a magyar kiadásnál az egyik billre fixen rákötötték a netet. volt csatlakozási díj, és nem lehetett a billt megváltoztatni. és ha nem volt előfizetés, máris jött a szívás.

    pannonnál (nem tudom hogy hívják) is volt olyan, hogy amikor 50 fölé ment a számla automatikuson hívták az embert, hogy figyeljél már, baj van. ez itt megint nem történt meg.

    ami még lényeges: ezek az infok pár évesek, több mint két éve fogalmam sincs a magyar piac változásairól, tehát lehet az én infoim már elavultak/nem jellemzőek.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • DeskJeti

    tag

    válasz Vicoo #105 üzenetére

    Legegyszerűbb módszer, ami nekem bevált már régebbi készüléken, elállítottam a netprofilt... :U

  • Mr X

    veterán

    válasz Vicoo #101 üzenetére

    Csak egy példa. Otthon a telefonod beállítod a wifi hálózatodra, hogy netezz vele. De a készülék valamiért priorizál, és a mobilnetet részesíti előnyben. Te azt hiszed, wifin vagy, közben meg pörög a mobilos számlád.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Vicoo #105 üzenetére

    na igen, a csak pár oldal már más tészta:)

    csak érzékeltetni akartam, hogy bizonyos esetekben a "ne használd a mobilnetet" nem is olyan egyszerűen kivitelezhető.

    mondjuk azóta sokminden változott: desireHDn kb három gombnyomás volt az összes netes forgalom kilövése. wlan amikor kell van, 24/7es facebook/instant msg jelenlét meg nekem valahogy annyira nem fontos:)

    Mr X: pontosan, omniánál ez volt a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • stevve

    nagyúr

    válasz Vicoo #101 üzenetére

    Nem akarok szépeket írni, de szerinted? Leírtam, én wifizek, de amikor bekapcsolsz egy új telefont, azt be kell állítani. Beállítottam és a 3G tiltva is volt, de van 2G. Kapisch? Látom, hogy minden szalmaszálba belekapaszkodsz, csak nem értem, miért védesz (és a többiek, akik szerint ez az ügyfél hibája) egy olyan céget és álláspontot, amit a hatóság elítélt ezért a gyakorlatért.

    Mielőtt belekötsz a 2G-be, elárulom, régen is volt 2G-s telefonom, egy percet nem neteztek, mert nem volt olyan net aktiválva, amire elő se fizette.

    Szerintem ezt a témát lezárhatjuk. :R

    A birkázásra meg már írtam, mi a tényállás. Ha az ügyfél hülye, nem kihasználható, mert az nem jogszerű, de gondolom, ez téged nem zavar. Amúgy tök jó, hogy pont te osztod nekem az észt, amikor leírtad, se nincs okostelefonod és az eset sem érint. Vagyis külső szemlélőként ítélsz el engem. Egész releváns... :U

    "Amennyire tudom , már 2 éve is elég általános volt h egy készülékben lehetett korlátozni a forgalom típusát, de ezek szerint volt legalább egy kivétel. Viszont beállítható melyiket használja, arról nem beszélve hogy azok akik anyázzák a szolgáltatókat a magas számla miatt, azok valószínűleg nem így hozták össze ahogy te mondod, hanem úgy, hogy "jaj hát én csak megnéztem pár oldalt" . Igen ,azzal a pár oldallal sok ezer forintot össze lehet hozni."

    Amennyire rosszul tudod. Nem mindig volt 3G és 2G tiltás és ott, ahol a WLAN is játszik, csak prioritást kap a WLAN. Ezt persze nem közlik az ügyféllel, csak azt, hogy a net nélküli telefon nem telefon. Én anyázom a szolgáltatót, de egy oldalt se néztem meg. Kérlek, ne általánosíts, ne nézz hülyének másokat, főleg olyan témában - mint feljebb írtam, amiben nem vagy otthon, nem vagy benne érintett. Mindenkinek egyszerűbb lenne az élet. Nézz csendben hülyének, nem kell leírni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák