Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz Walter_White #3 üzenetére

    a 30fps-ből sose fognak kilépni, mert a szebb grafika többeknek tetszik, mint a 60fps :) :(
    plusz azzal el lehet adni játékot, fps-el nemnagyon... (az fpshuszárok mindig pécéznek, hiszen a 60fps is csak egy lépcső a 120-144-240fps felé vezető úton :D )

    (#9) adamssss: biztosan lesz benne optikai meghajtó, de a használtpiac nem ezen múlik (ms a one esetén is megoldotta volna, hogy ne tudj használt/kölcsön játékkal játszani... csak a lázadás - szerencsére! - elsodorta őket, a túlárazott, gyenge, megcsúszott gépükkel együtt ;) )

    (#13) GodGamer5: a 2080ti + egy core/ryzen már most több tflops, pedig hol van még a megjelenés. pont annyira lesz normális a ps5, amennyire a ps4 volt. sajnos minden a (fakezű) programozókon múlik, és azokon akik mindenért kiadják a pénzt (a rossz minőségű, szaggató szoftverért is)

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Kupszi #26 üzenetére

    (#26) Kupszi: fps-t a játékfejlesztő céloz, nem a konzolgyártó (bárcsak megtehetné és megtenné a sony, hogy előír mondjuk 60fps minimumot ;) )

    túl vérmes reményeid ne legyenek: ma is láthatsz játékot konzolon 20fps-re beszaggatni, régen is láthattál és borítélkolható, hogy a jövőben is láthatsz majd :) sokat "segített", hogy generáció közepi fejlődés óta több játékban választható a rosszabb felbontás/jobb frém, de ez közel sem általános megoldás/beállítási lehetőség

    (#35) berVi: playstation esetén senki nem akadályoz meg, hogy kicseréld a hdd-t nagyobbra. az átlagnak(!) elég az 500/1000GB, cserébe "olcsó" a gép (=lélektani 399/499 USD alatt lehet az induló ár)

    (#37) Pinky Demon :R :R mélységesen egyetértek!

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz adamssss #44 üzenetére

    és ne is csak a használtpiacot emlegessük: haverokkal, ismerősökkel nem egy lemezt csereberéltünk már... plusz a digit polcról BÁRMELYIK napon eltűnhet egy játék, aztán azzal te az életben nem játszol, hiába jön meg hozzá a kedved 1-2 évvel később... míg a lemez "mindig" elérhető marad (max megdrágul)

    a digit árazásról nem is beszélve... az egyetlen kontrollod a túlárazás felett a fizikai példány (vagy persze ha nem játszol... de az sokszor nem opció, ha szeretsz játszani ;) )

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz GodGamer5 #46 üzenetére

    jahogy te a ps3 után nem érezted előrelépésnek a ps4-et?! (azt hittem az aktuális pécékhez viszonyítod)

    - tehát a ps4el nem nőtt a programozók mozgástere a ps3 után? nalássukcsak:
    - már a maga korában is elavult geforce7 után a ps4 radeonja nem volt előrelépés? ehez képest most ugyan ennek a radeonnak egy fejlesztett revíziója jön "csak" (éspersze, a "programozhatatlan" cell is ott volt, "deminek" ;) )
    - a 256mb dedikált vram után a unified 5.5gb az 22x előrelépés volt a mostani generációban - szerinted lesz az eddigi 5.5gb után a ps5-ben 128gb, hogy tartsuk az arányt? ;) (sávszélről ne is beszéljünk!)
    - ps3 1 magos powerpc "vacka" után a 8 magos jaguár "kicsit" talán jobban kézreállhatott a "kor fejlesztőinek" ;) erre jön most a szintén 8 mag + "ht", nyilván komolyabb ipc-vel, de az "alap" "ugyan az" a sokmagos x86...

    szóval nem egészen értem, miért látod ezt az érkező gent (amiről még alig tudunk valamit...) nagyobb ugrásnak, mint volt a korábbi... nehéz is lenne a mai "lelassult" fejlődés mellett akkorát ugrani, mint anno (ráadásul a ps3 egy elcseszett konstrukció volt, nevetségesen béta állapotban piacra küldve, mind szoftveres, mind hardveres szempontból...)

    ha "minden jól megy", ez a mostani ugrás lehet a legkisebb, még akkor is, ha a félgenerációs gépeket (X és pro) nem is számoljuk.

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz pilóta #51 üzenetére

    ha sok rts-t játszanál, akkor arra a konzol nem jó, de fps-re gyorsan meg lehet szokni a kontrollert - ami "feelingre" sokkal jobb (valósabb), mint az excelre kitalált egérklikkelde - ravaszt húzol, rezeg, nem rángatod ;) (persze ha fejesosztásból élsz, akkor csak ignorálj, én átlagjózsiról beszélgetek, lehe csak magamban ;) )

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Synthwave #56 üzenetére

    Nem mindenkinek élete álma, hogy esportból éljen meg, ergo közel sem biztos, hogy "érzelmileg ennyire invesztálódik" ;) Nekem sem volt az, így tizensokév egérrángatása után csak simán elfogadtam, hogy ez nem olyan, hanem más. Ezzel nehezebb célozni. Viszont "természetesebb", hogy küzdelmesebb a célzás és hogy ravaszt húzok és hogy rezeg és hogy analóg a mozgás is. És, hogy nem kell asztalnál görnyednem. Szép lassan konkrétan megszerettem, az egér ebből az időtávból már tényleg csak megmosolyogtató excel-eszköz. (amivel mégegyszer leszögezném: könnyebb célozni).

    A munkábajárós hasonlatod totál fals, nyilván, az elfogultságod láthatóan menthetetlen :D

    (egyébként senki nem mondta, hogy KELL kontrollerezned, az utólsó passzust nem is értem....)

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Synthwave #68 üzenetére

    Ha már a játékban embert, katonát irányítok, elvárom, hogy annak megfelelően viselkedjen (legalább egy kicsikét...), namost abba a 200 milliseces hátraarc nem fér bele, az egy agyrém; pontosan az elmebeteg esportolók folyton ismételgetett pszihózisát tükrözi.

    Én is lőttem már valódi fegyverrel, éles lőszerrel, pisztolyokkal, coltokkal, AK-val, stb, de nem kezdek el Cifuval viaskodni ezen: ha ő nem fogott még xbox kontrollert, nem vélte felfedezni a ravaszok formájában az elsütőbillentyűt, nem asszociált a rezgésből a fegyver visszarúgására, hát sajnálom. (vs. egy mikrokapcsoló GOMB nyomkodása, amiből semmiféle visszajelzés soha nem érkezik, de tény: millisec alatt rángathatod a célkeresztet vele...)

    Tehát a pécés béef/cod azért hanyatlott, mert aki akarta, az gémpeddel nyomhatta? :DDD
    Skillről szóló példabeszéd szintén 10/10.
    Komolyan, röhögni való a sok pécén ragadt világlátása...

    (#73) pilóta - na, a másik... aimbot, lebutítás. Kirakatban amúgy már láttál legalább konzolt? :D

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz GodGamer5 #81 üzenetére

    "Sok játéknál processzorlimitesek a jelen generációs konzolok, úgyhogy nem annyira fényes ez a gen."

    Sok játéknál meg sikerült tartani a fix frémrátát, szóval akkor mégiscsak elég fényes ez a gen?
    Azért mert a legtöbb fejlesztő túlvállalja magát/a hardvert, az nem a gépet minősíti... a gép adott, ahoz kell igazodni.

    ( gow egyébként jól tartja a 30at alap ps4en is )

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz keembo #125 üzenetére

    valamiért elvárod, hogy a fejestől meghaljon az ellen, nem? akkor mégiscsak van valamiféle való világból eredeztethető elvásáféleséged, árkád ide, szimulátor oda? ;)

    abszolut el tudom fogadni, hogy valakinek a precizitás a minden, csak bár ne társulna hozzá szinte minden esetben az a szűklátókörűség, fensőbbségérzés amit itt is olvashattam eleget... a precizitás az EGY tulajdonsága az egérrel lövöldözésnek, amiben épp jobb, mint a kontroller, de én említettm még néhányat, ami viszont a kontroller javára írható, ám ezt elismerni valamiért nehezére esik a mazterrész jeles képviselőinek - noha ezzel sincs gondom, továbbra sincs betiltva a pécén, 240hz-en, 3200dpi-n, gémermindennel játszás :D

    (rts egyébként más világ szvsz, ott egyelőre nem született értékelhető konzolos megvalósítás, ez vitán felül áll)

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák