Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geffry

    aktív tag

    válasz gerii #19 üzenetére

    Sajnos ennyire mély műszaki rálátásom nincs. Annyit tudok hogy mint ahogy sokminden másból, az úgynevezett Traveling Wave Tube Amplifier-ből, röviden TWTA (twitter) is kettőt vitt. Nyilvánvaló hogy itt mi a redundancia. Viszont nem pontosan egyformák, ellentétes polaritásúak, tehát lehetséges hogy ugyanazt az adatot a két erősítő egyszerre küldje, ezt idelent felfogja a DSN (dep space network) és az ehhez kifejlesztett speckó hardver - szoftver kombó egybegyúrja, ezért nem lesz pontosan dupla, de közel dupla adatátvitelt lehet elérni.
    De amúgy a hibatűrés legegyszerűbb módja szerintem az hogy nem törlődik a lemezeiről semmi amíg minden át nem ér, ami mellesleg még szeptemberben sem fog véget érni ilyen tempó mellett, főleg hogy a DSN nem tud 24 órán át figyelni, szimpla fizikai korlátok miatt sem, nameg van még odakint egy-két lurkó aki hazaköszön néha (pl Cassini, Dawn...)

    Még egy kis untatásnak ide bedobom hogy miközben az adatokat fogja továbbítani, valószínűleg felpörgetik a szondát, ezel stabilizálva azt a Föld felé fordított antennával, majd kikapcsolják a vezérlő rendszert, ugyanis az is eszi a petrót, ami véges mennyiségben van jelen, még ha nukleáris energiaforrásról van szó akkrois.

    DithenS: Igen, az okostojás azt a küldetést is nyomonköveti kb az indítás óta, én különböző ásványi sókra tippelek inkább, (ellesleg ti is megtehetitek a téteket) bár valószínűbb hogy jég ami kikandikál a kosz alól. Misztikus híreket viszont még nem olvastam, tudtommal az a kép nem a sötét oldalon készült, mivel ha az a folt valóban magától világítana, a bolygó többi része meg nem, akkor csak egy fekete alapon fehér foltot látnánk.

    [ Szerkesztve ]

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

  • gézu

    őstag

    válasz gerii #19 üzenetére

    Nekem EzoMaca jobban tetszik. A prájdosoknak meg lehet EzoLaca.

    If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

  • BITBOYS

    addikt

    válasz gerii #19 üzenetére

    Az mihez kapcsolható? Mert az itt felsoroltakhoz egyáltalán nem.

    Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

Új hozzászólás Aktív témák