Új hozzászólás Aktív témák

  • antiapaladin

    csendes tag

    LOGOUT blog

    válasz 7Heads Drago #220 üzenetére

    Azt szabad tudni, hogy most, aktuálisan mennyi a termelés? Az oké, hogy novemberben mennyi volt engem a téli érdekelne. Mint mondjuk egy mai napon amikor nem nagyon láttam napot.

    Egyébként lehet hülye vagyok de ha júliusban a napi átlag 24 kW, novemberben meg már "csak" 10 kW az átlag az tényleg nem a fele hanem még kevesebb. Vagy csak nem ismerek minden infót?

    Egyébként igen, ez tényleg rendben lévő konstrukció és nem kétlem a megtérülést amit mondasz csak éppen ez az az eset amikor nyúlhatsz az elektromos hálózathoz ha kevés a napfény de kell a craft. Gyakorlatilag az elektromos hálózat, azaz jelen esti órákban a nukleáris, fosszilis stb. erőművek jelentik az előbbi példában említett powerwall-t. :)

    A szigetüzemes eset csak egy analógia volt ami arra próbált rávilágítani, hogy ha nem számíthatsz az elektromos hálózatra mint tartalékra/pufferra de ha törik ha szakad kell az X mennyiségű energia, ahhoz bizony máshogy kell méretezni az erőművet plusz költeni kell energia tároló infrastruktúrára is.
    Márpedig ez az eset forog fenn ha a naperőműveket nem házi erőműként értelmezzük hanem lakossági erőműként amiről nem egy házat hanem mondjuk egy megyét, országot akarunk ellátni. Ebben az esetben a környező országok jelentenék a backup-ot de ha ott is napelem van, nekik se biztos, hogy eleget termel, szóval nincs honnan áramot venni.
    Lásd az év eleji blackout közeli helyzetet pedig valami szaros 6GW hiányzott csak az Eu nyugati feléből.

    Házi erőműként oké a napelem mert egyfelől a már kiépített elektromos hálózat biztonsági tartalékként szerepel másfelől meg állam bá megveszi a számodra fölös termelést de országnyi méretben már más a leányzó fekvése.

Új hozzászólás Aktív témák