Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Saccco

    nagyúr

    válasz Man0gatya #94 üzenetére

    B550-be nem teszel 2600-os procit, mert nem kezeli. Legalábbis most.

    █ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

  • - = Zk = -

    félisten

    válasz Man0gatya #94 üzenetére

    na ez intelnél kizárt 2 évente lapcsere kötelező
    netto bullshit.. 2019. ápr.25.-én vettem 9700K-val a Z390es "félcsúcs" lapomat... idén redelideltettem a 9700at, és rézkupakot is kapott...
    kari előtt, vagy majd a CP2077 eldönti, kell-e nekem a HT, akkor beleborítok egy 9900K-át.....és az még +1-1,5 évet tol a "konfigon".. ha nem többet...
    tehát akik nem azt nézik, mit mennyiért vesznek és adnak el, azoknak bőven jó az intel is... 9900K még jódarabig CPU lesz nekem... de sztem másnak is, akiket nem éget a "csereláz"....

    [ Szerkesztve ]

    " Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

  • sb

    veterán

    válasz Man0gatya #94 üzenetére

    Szerintem félreérted amit írtam.
    Épp azt mondom, hogy itt nincs arányban az előrelépés érzékelhető nagysága és az árazás ahhoz képest, hogy:
    1. Az előrelépés most sem kicsi a számokat tekintve, de igazán olyan platformon tették ami csak részlegesen látható (single core, játék).
    2. És ahhoz képest kicsi ez a hatás amit eddig letettek az asztalra. Multicore, fogyasztás. És igazából single core-ban is óriásit hoztak az összes Zennel.

    Szóval nem az Intelt éltetem.
    Én már a Zen1-nél is azt mondtam, hogy félig eldőlt a verseny az AMD felé. Pedig akkor nem sokan érezték még, hogy áttörték a falat, akkor még látszólag nagyobb volt az SC lemaradás de valójában már ott is lőtávolon belül voltak. Ott is épp csak a max oc-s gémingpiac számára nem volt megfelelő alternatíva ami eltorzította a képet. Azóta is ebben élünk.

    Az a "fura" dolog, hogy igazából A Zen1-Zen+Zen2-vel eddig is hozták a házi feladat 90-95%-át, sőt több dologban le is lépték őket, mégis óriási perf/price előrelépést is hoztak.
    Most, amikor megtették az utolsó 5%-ot akkor pedig felléptek az Intel perf/price-ra.

    Érdemes megnézni a saját maguk által mutatott perf/price slide-okat. Meglepően realisták a marketingesek, hogy a max, 10-20, de inkább átlagban 5-10% felé tartó előnyöket így kitették.
    Vannak sokkal jobb grafikonok is. :D

    A "fura" azért van idézőjelben, mert érhető a lépés. Nem abban az értelemben fura, hogy nem látszik a ráció benne. Ezzel a single core átvétellel lett meg a szent grál. Más fokozatba léptek.
    Arányaiban vicces, hogy ez kellett és a 90%-os teljesítmény nem volt elég hozzá eddig. De ez a piac és a gémingmarketing irracionalitása. Eddig is tudtuk, eddig is sokan a -5%-ra fikázták őket habzó szájjal.

Új hozzászólás Aktív témák