Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huntszy

    tag

    Korai lenne még azt mondani, hogy ha megjelenik a technológia akkor egyáltalán kell-e az elérhetetlenebb településen lévő embereknek új verda.

    Mi van ha a saját tulajdonú autó csak a tehetősebbek kiváltsága lesz, aki meg nem teheti meg az nyugodtan vehet havi robotaxi bérletet 20 ezerért amiben van annyi km ami elég neki.

    Ez a megoldás vet fel problémákat természetesen. Nem is mondom, hogy ez lesz. De egy lehetséges irány. Az igazság pedig az, hogy a jelenlegi helyzet is elég sok problémát visel. Például milyen állapotban vannak azok a 15-25 éves levedlett Suzukik és társaik. Persze műszakit kapnak mert csurrant cseppent egy-két Deák a biztosnak de amúgy meg elüt egy biciklist és meghal a söfőr. Csak idő kérdése, hogy mikor fordul ki a korhadó, rohadó autó alól a felfüggesztés. Remélhetőleg nem menet közben. Arról nem is beszélve, hogy a régebbi autókra nem vonatkoznak a mai környezetvédelmi szabályok szóval nyugodtan pöföghetik ki a pirosnál indulásnál a fél kiló kormot.

    Ha ehelyett fokozatosan de azért rövid idő alatt kivezetik ezeket a piacról és középréteg és attól lefelé mindenki veheti a mobilján X ezerért a havi kilóméter előfizetést. Nem kell jogsit szereznie, nem kell törődnie a vezetéssel, felszabadul a verdában töltött ideje, biztonságosabb hiszen az nem egy több évtizedes roncs lesz, és még a környezeti normáknak is jobban meg fog felelni. Számos problémát megoldhat azon felül, hogy a kizárólag önvezető közlekedés gyorsabb (dugómentes) tud lenni úgy, hogy biztonságosabb is.

    Megfelelő marketingel és egy tényleg életképes rendszerrel meg szerintem kajálhatja is a nép.

    Mit ne mondjak én is kajálnám.

    Persze az embernek van egyféle birtoklási vágya de ezen azért túl lehet lépni. Pl ha nekem választani kéne, hogy ha nem engedhetem meg magamnak az új verdát akkor veszek egy öreg régit ami környezetszennyező, nem olyan biztonságos (sem aktív, sem passzív tekintetben) és még vezetnem is nekem kell, karban tartás is nekem kell intéznem. Vagy ehelyett elengedem, hogy van egy az idő 98%ban parkoló sajátom és előfizetek egy bérletes önvezető rendszerre én már most a másodikat választanám.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák