Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Timbu #12 üzenetére

    én csak feltettem a kérdést, de ha értesz annyira hozzá, akkor szívesne vennék egy részletesebb választ, hogy miért nem játszanak egy ligában. mert nekem mint felhasználónak a javáról csak a lassúság és a sok szopás jut eszembe, amit kliens oldalon tapasztalok belőle. javascriptről meg az egyre szofisztikáltabb és jobban optimalizált kód, ami a weben megjelenik.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Timbu #14 üzenetére

    milyen összetett alkalmazásokra gondolsz? pont azért hoztam fel a kérdést, mert ugye a google elég erőteljesen JS+CSS kombinációban látja a jövőt, és nem csak weben, hanem kliens oldalon is, ha jól veszem ki. ahogy a chrome os-ben is a proramok lényegében JS alapokon nyugszanak, a levelező klienstől az office-ig mind. ráadásul képesek voltak alátolni egy masszív JS motort is. bár elvileg a dalvik vm-mel is ezt cisnálják, csak nem értem, hogy akkor miért nem egységesítették jobban a fejlesztési irányvonalat. a jelenlegi felállás szerint a webOS jobban illene a google világképébe a tisztán HTML+JS+CSS megoldásával, mint az Android.
    még akkor tudtam volna elképzelni ezt a vonalat, amit folytatnak, ha ők zsákmányolják be a Sun-t, mert akkor házon belül lenne az egész technológia.

    bambano:sajnos jól megírt javás programból elég kevés van :( amióta olyan népszerű legg, azóta flash-ből is... pont a napokban hozta fel egy topikban floatr, hogy JS esetében is már majdnem natív kódot hoztak valami teszt alatt, szóval ilyen tekintetben talán nem olyan nagy a különbség.
    viszont te is a php-vel hozod párhuzamba a dolgot, viszont én itt arra gondoltam, hogy egy gui felépítésében miért ne lehetne jó? egyre többen nyúlnak hozzá. elsőnek ott volt a Palm ugye a telefonjaikon, aztán most a gnome3 alapértelmezett felülete is lényegében JS alapú, és a jövőre érkező win8 is erősen arra fog támaszkodni.

Új hozzászólás Aktív témák