- A Meta húzása miatt egyre többen keresnek rá, hogyan lehet törölni a Facebookot
- Tagadja az Apple, hogy eladta volna a Siri által begyűjtött adatokat
- Nagyon nem tetszik az NVIDIA-nak Joe Biden utolsó percre tartogatott terve
- Bejelentkeztek a TikTok amerikai ágazatáért
- Ilyen még nem volt: magát büntette meg az EU az adatvédelmi törvények miatt
Új hozzászólás Aktív témák
-
tecsu
addikt
Ebben igazad van, de ez más, nem éhező országokat is érint. Pl. fejlett európai országokat, akik adósságspirálba kerültek és alapjában az egész globális gazdaságot. Egyre nagyobb az olló szegény és gazdag között. A szabad ország, meg a lehetőségek, a demokrácia óriási kamu. Pl. USA-ban egy mexikói bevándorlónak nem sok esélye van, hogy fizessen egy rendes TB-t, meg még komolyabb egyetemre járjon.
Sajnos az egész a kizsákmányolásról szól és már durván elszált.
Aki pedig azt hiszi, hogy majd mindenki, de pl. az afrikaiak gazdasági jólétben fognak valaha is élni, az nem tudja felfogni, hogyan működik a kapitalizmus.https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw
-
nagyúr
1.3 milliárdos, szűznek számító piaccal mi is könnyen lehettünk volna erősek. végül ehhez már csak 1.2999999 milliárd kínai hiányzik. meg egy évszázad kommunista diktatúra. más kávéház.
[ Szerkesztve ]
Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.
-
dabadab
titán
"például mi is milyen jól megerősödtünk, hogy idehozták a gyártást..."
Egyreszt szeretnem felhivni a figyelmedet az univerzalis es az egzisztencialis kvantor valamint a tagadasuk kozti kulonbsegekre, masreszt meg arra, hogy ugy nez ki, hogy tenyleg jobban jartunk, mint ha nem hoztak volna ide.
DRM is theft
-
Integra
titán
én is, de számomra teljesen logikus lépések. amúgy ez a műholdas gugli téma nem két hetes történet már, évekkel ezelőtt is volt róla szó. a végén hamarabb meglesz ez, mint az európai vagy a kínai műholdas rendszer terve..
és ha nem google, akkor apple, microsoft etc... ok, ma már lehet otthon saját cloud-nas és nem kell az adatokat másnál tárolni, sőt, bármilyen email (így akár a gmail email cím is) tárolódhat a saját szerveren, de mobilkommunikáció etc.. mindig használni fogjuk valamelyik nagy tesó rendszerét....egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...
-
malnabokor
senior tag
A geostacionárius műholdak speciális helyzetük előnyeiből fakadóan (pontosan az egyenlítő felett egy pályán ~36000 km magasan) élveznek kivételt, viszont ezen helyek rendezéséről az International Telecommunication Union gondoskodik. Volt rá kísérlet, hogy az egyenlítőt érintő országok kisajátítsák ezt a pályát, mert felettük van, ezért aláírták közösen a Bogotá dekrétumot, [link] de ezt nemzetközileg nem fogadták el, és nem igazán számít.
Ellenben a cikkben, és a forrásban is szereplő alacsony műholdpályák viszont 5000km alatt vannak, tehát nincs közük a geostacionárius pályához, onnan nem fognak helyet elvenni, az űr többi részére (is) pedig igaz az ENSZ Világűr-egyezménye, mely tiltja az űr egyes részeinek kisajátítását (ezt megint vitatják egyes országok, akik nem írtak alá, de ez megint más kérdés)
[ Szerkesztve ]
köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.
-
-
malnabokor
senior tag
"műholdpozíció és a frekvencia szűkös erőforrás, minden állam saját nemzeti kincse, amiért normálisan fizetni szokás."
"Az államterület tehát lefelé és felfelé is terjed, lefelé elvileg a Föld középpontjáig, felfelé a légtérben pedig a nemzetközi jogban eddig pontosan még meg nem határozott magasságig, mely a gyakorlatban kb. 80-100 km magasságot jelent... felett(e) a világűr terül el, mely nem tartozik egyetlen államhoz sem." Forrás: Rubicorn
Alacsony műholdpályának viszont az 5000km távolság alatti pályákat nevezik, tehát van hely bőven hova pakolni őket (azért 120 km felett, mert addig érződik jelentősen a légkör fékező ereje).
Ezek alapján nem hinném, hogy egy államnak bármilyen beleszólása van, hogy egy műhold éppen merre jár, nemhogy még pénzt is kérjen érte, mert épp felette van.köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.
Új hozzászólás Aktív témák
- Jön Trump, Zuckerberg és a Meta pedig 180 fokos fordulatot vett
- OpenWRT topic
- Milyen processzort vegyek?
- Xiaomi 12X – kicsi a bors és hűvös
- nVidia tulajok OFF topikja
- Egér probléma
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Nintendo Switch
- Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...