Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz #16820480 #31 üzenetére

    "nem tudom mennyivel nehezebb feliratkozni egy rss feed-re, mint egy twitter izét követni."

    Ha több, mint 20 oldalról jön infó és téged csak egy bizonyos témakörben érdekel, akkor sokkal. Nem véletlenül olyan népszerű a Google News sem.

    "illetve rss-ben jöhet bővebb fejléc, meg akár képek is."

    Jöhetni jöhetne és szeretném is ha jönne, de sajnos az oldalak többségénél a reklámok miatt nem kapod meg az egész cikket RSS-ben. Az esetek többségében csak a címet és a linket. Arra meg a Twitter is képes.

    "meg ahol nincs rss, ott lesz twitter?"

    Ezt viszont már nem szeretem túlzottan. Ettől függetlenül technikai jellegű infókra megint jó a twitter, hogy ha mondjuk befosik az oldal szervere, akkor tudsz tájékozódni. Jó példa a torrentrazzia is arra, hogy bizonyos esetekben hasznos a twitter.

    Ne érts félre, nem védem a Twittert vagy ilyesmi, még regisztrálva sem vagyok, viszont nem mondanám az egész szolgáltatásra hogy hülyeség csak azért, mert arra használják. Ellentétben például a Facebook-kal és a többivel, aminek egyetlen hasznos funkciója nincs, ha csak nem adatbányászatból élsz. ;] Régi ismerősökkel lehet tartani a kapcsolatot e-mailben valamilyen IM szoftverrel is, anélkül, hogy nyilvános online adatbázisba helyeznéd magad önként egy célzott marketingből élő cég szerverén.

    BiP: A konyhakést is kenyérszeletelésre használod attól függetlenül, hogy páran embert ölnek vele. :D

    A CSS-t be lehet állítani domainre is. FF-ben @-moz-document domain, Operában pedig oldal tulajdonságai->Stíluslap miután a userCSS-ből kitörölted az összes moz előtagú sort.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák