Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    kontra:
    -én is sokkal jobban szerettem a jobbra nyíló minden programot, mert egy ránézésre meg lehetett állapítani, hogy mennyi szemetet (linkeket is) pakoltak fel más programok sunyiban.
    és ha valami úgy kerestem, hogy épp nem jutott eszembe a neve, akkor a teljes képernyő magasságában (akár több oszlopban is) gyorsabban át lehetett nézni az összeset, mint a start menübe erőszakoltnál.
    ezt (vagy hasonlót) még vista és win7-nél is vissza lehetett hozni a library-k segítségével, ez egyértelműen megszűnik majd win8-on. (persze az is igaz, hogy nem talán kevesebb program rakja majd fel a raklámjait a start menübe ezután)
    -az eddig start menübe rögzített elemeket eddig egyetlen pillantással át lehetett tekinteni, mostantól ez már a különböző méretű widget-ek miatt ez egy sokkal nagyobb terület is lehet

    pro:
    - a win+ gépel pár betüt (+fel-le lépeget a nyilakkal esetleg) + enter win8-ban is működik, sőt a találatok ilyenkor az egész képernyőn jelennek meg (persze hatszor nagyobb betűkkel, szal nem fér ki sokkal több, de azért valamivel több igen)
    - a rögzített elemek plusz adatokat is kirakhatnak (ezzel még a system tray-t is mentesítve akár) adott esetben akár azt is szükségtelenné tehetik, hogy elindítsd a programot

    egyebek:
    - a marketing bullshit:
    ez az egész metrostyle start menü egy lightweight launcher aminek a legnagyobb érve a létezésre, hogy a rá írt gyökegyszerű programok a tableteken is megtalálható ugyanezen launcher-en is elfuthatnak majd és így elmondhatják, hogy a win8-on akár asztali környezetben (x86), akár tablet környezetben(arm) vagy, ugyanazok a programjaid elfutnak. ami persze totál bullshit, mert értelmesebb, advanced programok ezután se fognak tableten futni (visual studio, total commander, directx...), csak a kizárólag html, javascript és css-ből epítkezők (meg alap rendszerhívások, mint zenelejátszás)
    - ugyanemiatt nagyon remélem, hogy az x86-os maghoz nem igazán nyúlnak majd és akkor semmi indok nem lesz egy hozzáértő felhasználónak váltani. (az átszabott explorerrel se vettek meg)
    - de akit annyira érdekel a dolog, hogy fikázni, akarja előre a win8-at, az legalább azt tegye meg, hogy kiprbálja a dev prev-et és utána köt bele a dolgokba és nem vakon (lásd a fenn kiemelt rész miatt tévesen sírókat). oracle virtual boxban (ingyenes, reg nélkül leszedhető) tökéletesen fut pl.

    [helyesírási, gépelési hibákért sorry, nincs időm visszaolvasni most]

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák