Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz Lenry #46 üzenetére

    KDE-ben is pont olyan hulladék az indítómenü, mint az XP-ig a Windowsban volt.

    Kde 4 -ben nem. Ott is keresős megoldás van. Kicsit másabb a menüszerkezet, de a szisztéma ugyanaz.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • spirit007

    senior tag

    válasz Lenry #46 üzenetére

    "pont úgy, ahogy spirit kolléga csinálja. kattingat, mutogat, léptet, görget. holott 3 betű beírásával megoldhatná"

    Esetleg megmutatnád hol írtam, hogy _én_ így használom?
    Felvázoltam a két szemlélet szerinti hogyan lehet kezelni...

    Basszus!Nem hiszem el, hogy .........folyassam :F ;]

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Lenry #46 üzenetére

    "KDE-ben is pont olyan hulladék az indítómenü, mint az XP-ig a Windowsban volt"
    A cikket olvasva pont azt akartam írni, hogy lemásolhatnák a KDE Kickoff megoldását ehelyett az új, kaotikus izé helyett, igaz közel sem tökéletes, de nem láttam még jobban. Mondom ezt úgy, hogy GNOME-ot használok, Plasma Desktoppal. :) Az előző verziója a menünek talán jobb volt, amikor az alkalmazások menüben egy baloldali sávval léphettél egy szinttel feljebb, bár igaz ez így áttekinthetőbb, látod hol állsz. Mondjuk a bal menüt bent hagyhatták volna. Ettől függetlenül szerintem ritka jó megoldás, ha megszokja az ember a használatát mondjuk egy GNOME menü után, gyorsan kézreáll. Persze nem az alsó tálcán kell tárolni, hanem felül. :)
    Külön jó, hogy kinyújtható és eléggé testreszabható az általa is használt menürendszer, átírhatod az elemek nevét, módosíthatod a sorrendet, könnyedén vehetsz fel, módosíthatsz vagy törölhetsz elemeket, cserélhetsz ikont és két kattintással teheted őket a kedvencek közé vagy a tálcára, illetve tüntetheted el őket onnan. De ez nem a Kickoff megoldása, hanem a KDE-é, esetleg a Plasma Desktopé, nem tudom biztosan melyikhez tartozik.
    Aztán ott a Lancelot Launcher, az még jobb is lenne, mint a Kickoff, csak lassú, nem tudsz a panelhoz adni indítókat és nem jeleníti meg az utoljára használt programokat, csak a megnyitott fájlokat. Ja és a kattintás nélküli megnyitás lehetősége sem utolsó. De a lassúsága és egy-két funkció hiánya miatt mégis a Kickoff felé billen a mérleg.
    Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák