Új hozzászólás Aktív témák

  • ilba

    tag

    A helyzet egyszerű: előbb a megélhetés, aztán a szépség! Miért kell álszent módon hibáztatni azokat, akik elégedetlenek? Ezek az emberek csak azt akarják, hogy az ambiciójuk megélhetővé váljék, és ne a holnapig való túlélés legyen a motiváció. Minden bizonnyal büszke mindenki Mo szépségeire, de amíg egy családban a legnagyobb probléma a pénz hiánya, addig ne papoljunk már a drága hazánk pihe-puha simogató öleléséről...
    Én magyarnak érzem magam, de a kis hazám nem tekint annak, a "Szeretem Magyarországot!" kampány pedig egyenesen pofátlanság!

    Amúgy optimista természetű lévén nem hiszem, hogy rossz volt, rosszabb, és egyre inkább az lesz, de minden "réteg" a saját nyelvén ért, ezért beszél el mindenki a másik mellett, a normális kommunikáció (ami nyilván az emberi, szociális értékekre épül) hiánya a legnagyobb probléma. Ez érhető tetten a társas kapcsolatokban, a mindennapi teendők intézésekor, a közszereplők tátikájakor...

    Én bizony mosolyogva sétálok az utcán, örömmel tölt el a másik ember öröme, és egy percig sem gondoltam, hogy ezen változtatni fogok "csak" azért, mert a művészetből megélni nem lehet, vagy a tanári pálya lassan szégyenteljes. A saját "hibám" ( mentalitásom), hogy nem úgy boldogulok, ahogyan szeretném, de ezzel is próbálom az emberi értékekbe vetett hitemet erősíteni. A romlás ellen csak az "alulról jövő kezdeményezésekkel" érdemes tenni, vagyis az ember embernek ne legyen farkasa...!

    Ezzel a témával kapcsolatban érdemes lenne egy kis statisztikát is végezni, nevezetesen, hogy az anyagi biztonság befolyásolja-e az általános elégedettséget, többek közt a MO szépségeinek átható élvezetét (nem csak a bugyutának ható felsorolását, elismerését :( )?

Új hozzászólás Aktív témák