Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    válasz Dr. Traktor #31 üzenetére

    A gondolataid közül kiemelném a 6-ost. Ez tűnik a hozzászólásod alapján a legfontosabbnak; de akkor meg nem értem, miért az első 5. Magasról pottyants le mindent, aztán kész. Ez a legkomfortosabb használat, mert akkor semmi (és tényleg semmi) miatt nem idegeskedsz. :)

    Mellesleg az összes ilyen 'felesleges a vírusirtó és tűzfal a Windows alá' júzerekhez hozzáfűzném, hogy az ilyen emberek gépeiből állnak a zombihálózatok (meg a biztonsági szoftverek mellett is mindent engedélyező felhasználókéból). Nálam minden működik rendesen (nem lehet, hogy valamit rosszul állítottál be; nem leeht, hogy nem a legjobb szoftvert használod, nem lehet, hogy ....????), a vírusirtót sem érezni a háttérben (egy-két alkalommal igen, de nem rohanok, kibírom azt a pár másodpercet). Pedig az én gépem nem egy mai masina, ahol fel sem lenne szabad tűnnie egy vírusirtó működésének (Athlon 64 X2 proci, DDR1-es memóriákkal és hasonló őskövületekkel). Ráadásul az nem indok, hogy nem fog meg mindent - ha egy sportoló nem nyer meg minden félidőt/labdamenetet/hosszot/pontot/....; ha nem nyer meg minden Olimpiát/VB-t/EB-t/..., akkor az rossz versenyző, és felejtsük el? Ha már 100 bejövőből 4-5-öt nem fog meg; attól még 95-96-ot meg viszont igen! És a leginkább fertőző vírusok (legalábbis a statisztikák szerint) nem a legújabbak, hanem a régebbiek (amiknél nem frissítik az adott rendszert, az adott programot, az adott kiegészítőt, ..., vagy csak nem használnak biztonságtechnikai szoftvereket)!

    Persze, tudom; az ilyen embereket úgysem lehet meggyőzni. Amit a fejükbe vesznek, az márpedig úgy van (akkor is, ha mégsem). Viszont nem kellene mindenkit ilyen irányba terelni, mert sok olyant láttam már, hogy Kis Pistike azért nem használ semmit, mert Nagy Zsoltika azt mondja, hogy ő sem használ semmit, és mégsincs semmilyen vírusa. Pedig csak nem tud róla, mert nem ismeri fel; közben meg tele van olyanokkal, amiket egy vírusirtó simán kiszűrt volna...

Új hozzászólás Aktív témák