Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Traktor

    csendes tag

    válasz sh4d0w #27 üzenetére

    Kb. egy éve már én is vírusirtó és 3rd party tűzfal nélkül használom a Windows 7-es gépemet. Ez persze a jövőben megváltozhat, de a múltban arra jutottam, hogy a mindenféle biztonsági programok több fejfájást okoznak, mint hasznot hajtanak.

    A Comodo biztonsági csomagjával korábban kétféle helyzet fordult elő. Elindítottam egy programot és nem kaptam semmiféle riasztást. Ehhez nincs szükség biztonsági csomagra. A másik, amikor a legegyszerűbb műveletek elvégzése során is hatezer engedélykérést kaptam a registry-be való íráson át, a system executable-ök használatáig. És mivel az ember jót feltételez a programról - egyébként nem töltötte volna le -, megad minden engedélyt, mint a gép. Ehhez már megint nem lett volna szükség biztonsági csomagra. A bónusz az, amikor bizonyos programok esetén a hivatalos útmutató is felszólít a vírusirtó kikapcsolására telepítés előtt, vagy riasztást kapunk, amelyet az instrukciók alapján figyelmen kívül kell hagyni.

    Egy Windows-os zárt rendszeren, ahol zárt programokat is használunk, végső soron egyetlen dolgon múlik minden: vagy megbízunk egy adott programban, vagy nem. Innentől kezdve a biztonsági csomagok nem szolgáltatnak hasznos információkat. Én erre építettem fel a rendszerem védelmét, és jobban érzem magam, mint amikor percenként 10 darab nehezen értelmezhető engedélyt adtam meg a biztonsági szoftveremnek.

    1. Minden feladatra, hacsak lehet, nyílt forráskódú megoldást választok.
    2. Csak olyan programot rakok fel, amiről tudom micsinál, semmiféle kiegészítő, toolbar telepítését nem engedélyezem.
    3. Java appletek futását nem engedélyezem, az elmúlt egy évben ez alól nem igen volt kivétel, inkább keresek kerülőmegoldást.
    4. UAC engedélyt csak akkor adok ki, amikor tudom, hogy most egy megbízható szoftvert telepítek, ha egy tetszőleges program nem képes felhasználói módban futni, akkor nem használom.
    5. Windowst, böngészőt folyamatosan frissítem.
    6. Nem vagyok tudatában annak, hogy miféle vírusokat szedtem már össze, és így nem is idegesítenek.

    Mióta így csinálom, sokkal komfortosabb felhasználói élményben van részem, mert sokkal kevesebb fejfájás árán jutnak be a rendszeremre a kártevők. A számuk szerintem nem változott.

Új hozzászólás Aktív témák