Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MASSlag

    tag

    válasz kispx #54 üzenetére

    (nem user error) akart az lenni, csak lejárt a szerkesztési idő. Pont az ellen nem véd a tűzfal, igen.

    A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

  • pakriksz

    őstag

    válasz kispx #102 üzenetére

    Akkor szeretném látni hogy van rá mód hogy egy feladat ne látszódjon a feladatkezelőben...

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz kispx #120 üzenetére

    "Tehát akkor azt minek mondod amikor egy weblap egy exploiton keresztül fertőzi meg a gépedet?"

    Ilyet még nem láttam, és konkrét működési leírást sem hogy működhet ilyen az IE böngészőn kívül észrevétlenül.

    "Vagy egy privilégium szint emelő exploit." van de mire elterjedne ezt kihasználó program, már be is van foltozva (otthoni gépekről van szó még mindig, nem azok az elsődleges célponjai az exploitoknak).

    "Te percenként ellenőrzöd, hogy a service listában nincs gyanús elem?" nem, de pár naponta benézek, mert úgy is kell valamit állítani arrafelé, amúgy nagyon ritkák a service-ként működő kártékony programok.

    "A 17 éves informatikai pályafutásod során boot vírusokról nem hallottál? Ezt furcsállom. Pedig ez sincs benne a process treeben"

    De hallottam róla, még sokkal ritkábbak. Boothoz hozzáféréshez, már elég szép segítség kell a user részéről.

    "Bocsánat, de tudnál linkelni, HIVATALOS service leírást? Te komolyan ennyire értesz, hogy hozzá, hogy le tiltogatod?"

    Google a barátod, ott lehet részletesen olvasni a servicekről(nemtudom hogy van-e hivatalos, de ez lényegtelen), amúgy ha megnyitod a services listát, ha a nevükből nem derülne ki mire valók a servicek, ott van mellettük egy pár soros hivatalos leírás, eszerint lehet tudni mire valók, és tiltogatni.

    "Erről sem hallottál a "17 év" alatt? Ez anno nagy vihart kavart. De idézek belőle:" egy parancsikon le van futtatva, hiszen megjelenik az ikon, szóval létrehozáskor követi a rendszer az útvonalat.
    Másrészt ettől egy vírusirtó hogy véd meg? (sehogy).

    "Böngésző." ilyenre ahogy tapasztaltam megint csak az IE képes csak a felhasználó hülyesége nélkül, mert az van annyira integrálva (és annyira bugos) hogy ezt lehetővé tegye.

    A felsorolt dolgokkal megint az a probléma, hogy ok hogy működnek ha már a gépen van, de először fel kéne juttatni rá, és az a legnehezebb.

    Vírusirtókkal kapcsolatban pedig megosztanám egyetlen vírusos élményemet, még kezdő netező koromból.
    Az IE-n keresztül érkezett a gépemre a blaster, a NOD32 (rendszeresen frissítve) nemhogy nem irtotta le, észre sem vette, én vettem észre és próbálgattam hogy irthatom le végleg, és miközben birkóztam vele, egyszer sem tűnt fel az irtónak a dolog, pedig már ismert volt akkoriban a vírus. Ellenben (nem csak a nod) gyakran bombázott hamis riasztásokkal, többször előfordult később, hogy már megjelent a kártékony programhoz a letöltőablak (persze canceleztem), és azt sem vette észre az irtó. Azután mondtam, hogy semmi értelmük ezeknek a folyamatosan működő irtóknak, mert a kártékony programokat úgy is beengednék, és még idegesítenek is a hamis riasztásaikkal (aztán az AVG-s win8-as kékhalál témáról meg ne is beszéljünk :D ).

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • alevan

    őstag

    válasz kispx #124 üzenetére

    Főképp a win8-ról ne beszéljünk, mert több kék halál van rajta mint a 7-nél. Most volt valamelyik oldalon, hogy a 8.1-es kiadással közelítik meg a hetes kék halál számát.

    Érdekes, én csak képeken láttam Win8-at kékhalálozni. Peddig nem kis tapasztalatom van vele.
    Én teljesen elégedett vagyok a Security Essentialsal (és a WinDef-el). Eddig 1 hamis pozitívot adott, és egyszer engedett át vírust (nekem köszönhetôen).

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • Alchemist

    addikt

    válasz kispx #142 üzenetére

    Utánajártál, hogy hamis vagy valódi volt-e a riasztás, pontosan miért is riasztott?

    De az ördög tényleg nem alszik... akiknál már vírust irtottam, fővesztés terhe mellett megtiltottam bármiféle letöltést, illetve azok keresését... ha szeretnének ezt-azt, írjanak listát róla - és ezt majd egy menetben megteszem pl. egy Live Linux-os rendszerről (miután utánanéztem, miről is van szó), majd ezeket a csomagokat még külön ellenőrzöm. Macerás, de biztosabb... akár a "veszélyesebb" böngészéseket egy virtuális rendszerről végezni, utána azt kitörölni, az érintetlen változatot újra bemásolni.
    És persze nyugodtan győzzetek meg, hogy szerintetek (nálaménál nagyobb biztonsági tapasztalattal) ezt miért is kéne máshogy csinálni. De ettől még vállalom, hogy "élesben" az integrált biztonsági rendszerekkel nem kevés bosszúságom volt...

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

Új hozzászólás Aktív témák