Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MASSlag

    tag

    válasz #13260800 #35 üzenetére

    A repo fenntartói, csak a jóváhagyásukkal kerülhet bele egy csomag (ahogyan az Apple appstore, és a windows store vagy a Steam is kritizálható így)

    Nem teljesen USER hiba (de az is közrejátszik, valóban).
    (A Linuxot felügyeletét én sokkal jobban be tudtam kalibrálni, mint az UAC-ot, bár ez egyéni preferencia. Nekem nem sikerült az optimális használhatóság/biztonság arányt elérni)
    Egyik rész az, hogy akkoriban, még a virusirtók fejlettsége sem volt olyan mértékű, ráadásul a működésük sem volt olyan kifinomult.
    Olyan fájlokat is blokkoltak amik teljesen ártalmatlanok voltak, ezért sokszor ki voltak kapcsolva. Így viszont gyakorlatilag csak az erőforrást zabálták.
    Valamit dúlt a lemezes korszak, a legtöbb nagyobb fájl írott lemezeken cserélt gazdát mentek velük a vírusok is, ami a kikapcsolt vírusirtón persze átjutott.

    Bárhogyan nézzük a legtöbb vírus csak a windows egy variációján fut. A kis méretük miatt annyira specializálódtak, hogy még külsőre azonos win és win között is válogatnak.

    Egyébként, ha valaki már biztonságosságra hajt alapvető a portok átnézése és letiltása, a külső támadások 99%-a ellen véd. És a Zombihálózatokból is kimaradsz.

    [ Szerkesztve ]

    A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

  • Elektrosokk

    addikt

    válasz #13260800 #35 üzenetére

    Biztosan a Windows 7 bemutató gépek is user error miatt haltak meg.

    Nem szeretnék vitatkozni. De azért a megbízhatóság nem ms alapelv.

    "Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

Új hozzászólás Aktív témák