Keresés

Aktív témák

  • Foglalt név

    addikt

    válasz Fiery #652 üzenetére

    Elég sarkos volt a véleménye, de ahogy te is írtad hosszú távon(amihez manapság már évek sem kellenek) egy ilyen cikk nem húzza ki őket.
    Lehet tartalmat fordítani és kell is, mert ez itt az egyik fő profil, a "hasznos" idegennyelvet nem beszélők kiszolgálása. Ezenfelül a speciális tartalmak, akár az Abu féle mélyvízek, vagy a hazai( és kelet Európai) piac sajátosságainak megfelelő elérhető hw tesztek, mint a 980ti helyett kínai piacos telefonok.
    Régen belefért századszor feltalálni a spanyolviaszt(lsd. 6 oldalas teszt, amit megtalálsz x. másik oldalon), de ahogy ez a cikk mutatja, pénzt már nem lehet vele keresni. Kicsit olyan érzés, mintha a PH most élné meg 2008-at a saját bőrén.
    Köszönhetően a nyelvünknek sziget vagyunk, a vásárlóerőnknek hála pici. Nem biztos, hogy "elbírunk" egy ekkora szakmai oldalt, sajnos. Még akkor sem, ha a munkatársakon kívül, sok potyautas is tolt bele energiát. Vagy lenyesik a felesleget, vagy együtt zuhanunk.

    [ Szerkesztve ]

  • Foglalt név

    addikt

    válasz Parci #704 üzenetére

    Ahogy páran már jelezték a hozzászólásokban, ez egy elég sarkos hozzáállásnak tűnik. "Közgazdaságilag" lehet igazad, de az oldal elég nagy vonzereje volt és most is az, a többnyire szakmai és színvonalas fórum. Lehet, hogy ez direktben nem termel bevételt, ahogy az apró sem, viszont elég sok ember köt ide. Persze, ha a userszámba az összes eddig beregelt nicket belevesszük, akkor az sem jelent problémát, ha egy adblocker-es szakértő lesz, aki többet nem aktív(hogy véletlenül se merüljön fel, Edge-m van és nem vagyok szakértő), mert eddig sem hozzott reklámpénzt.
    De nem lepődnék meg rajta, ha ez pár embernek szarul esne. Ugyanis ha a PH sem csak cég, hanem hús-vér emberek, akkor a user se kattintásszám legyen. Légyszi :R

    [ Szerkesztve ]

  • Foglalt név

    addikt

    válasz Parci #728 üzenetére

    Erre a kérdésre mindenkinek magának kell tudni a választ, én nem mondhatom meg, hogy mik a preferenciáid. A döntések következményeit úgysem tudjuk megjósolni előre pontosan, így csak a jóérzésünkre hagyatkozhatunk. Ha a prioritási listában ez a megszorítás kapja a legutolsó helyet, akkor ezt kell meglépni, ha kompromisszumokra vagytok szorítva. Ugyanígy a másik oldal is hoz döntéseket, jobbára anélkül, hogy látná, hogy ez hova vezet, csak a pillanatnyi komfortját szem előtt tartva. Ezt egészen addig nehéz elítélni, amíg valaki nem csak lustaságból dobja el a felelős döntés lehetőségét.

  • Foglalt név

    addikt

    válasz Parci #744 üzenetére

    De ez nem jelenti, hogy nem változtathatsz a véleményeden, a reakciók függvényében. Én például nem érzem, hogy a világ változására azzal kell reagálni, hogy megkérünk másokat, hogy "maradjanak le", azért, hogy számomra minden maradjon a régiben. A cikk alapján azt éreztem, hogy sokkal akkutabb a helyzet és rövidtávon is problémák vannak(a környezetemben a fél/1 éves megbízásos szerződések a leggyakoribbak így a két év múlva baj lehet elég utópisztikusnak tűnik).
    Kinky radikálisabb megnyílvánulása mellett pedig én is jeleztem már máshol, hogy azzal, hogy beálltok a sorba pont az egyedi arculat veszik el, ami szerethetővé tud tenni bárkit/bármit(legyen itt szó a bréking jellegű címekről, a be nem jelentett hw-ekről szóló szívárogtatós cikkekről, a kattintás mindenekfelett-hozzáállás térnyeréséről). Lehet ezt szekálásnak venni, vagy építő kritikának, amit tudtok a saját hasznotokra fordítani.

    ps.: szkúzi, de vacsoraszünetet rendelt el az asszony.

  • Foglalt név

    addikt

    válasz benedekco #1660 üzenetére

    Ha jól értem, akkor az én szavam is ennyit ért :U
    Btw. nem szeretem, mikor ekkora egymásnak feszülés megy; és megy, mert nem egy, nem két ember fogalmazott meg igen hasonló gondolatokat, persze lehet őket rebellisnek titulálni, de akár el is gondolkozni rajta.
    Kicsit, ha szabad, belelátni vélek mindkét oldal nézőpontjába és érzésre, a személyes sértettségeken kívül a legnagyobb problémát a szabályzat okozza, mégpedig az Általános rendelkezések 5. pontja. Ahogy a cikkből és több megnyilatkozásból is kitűnik két verzió van a "szabályos" böngészésre, a. prémium tagság, b. reklámok megtekintése. Az elsőhöz vagyoni hozzájárulásra van szükség, a második nem vagyoni jellegű ellenszolgáltatás(csűrhetjük-csavarhatjuk, de én a felhasználó/látogató tesz valamit, amiért a PH pénzt kap, ha nem így lenne, akkor nem született volna a cikk és nem forrna a topik), ergo egy "nem" szóval véget lehetne vetni az itteni csatározások nagy részének. :R

Aktív témák