Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz XRezs #21 üzenetére

    "Azért azt fontos lenne megjegyezni,": szerintem ezt ne jegyezzük meg, mert:
    "nem az egyetem levelezése kerül át a Microsoft üzemeltetésébe": hanem mi? a de-n kb. 3x annyi hallgató van, mint oktató és dolgozó, vagyis a kínált levelező szolgáltatás háromnegyedét az ms adja majd, plusz azt erőltetik, hogy a hallgató a leveleit és a dokumentumait tolja ki az ms-nek.

    "A felhasználók azonosítása még az egyetem saját rendszerében történik majd" ez adatvédelem szempontjából kb. semmit nem javít a helyzeten. ha a hallgató egyszer is leírja a nevét a hivatalos levélben, mert miért ne írná, ha már a tanárának ír, akkor kész, minden adatát megismeri az ms.

    ezen kívül minden egyetemistát kiképeznek leendő ms felhasználónak. itthon ezért vagy fizettek, vagy nem, az én kérdésem az, hogy ezért miért nem fizet pár milliárdot az ms? megint mindenkinek elment a józan esze, hogy odalökjük a következő generáció vásárlóerőt az ms kezébe ingyen bérmentve?

    "Egyébként már több, mint tíz éve biztosított a DE e-mail címet és tárhelyet a hallgatóknak": lesz az 23 év is egy pár héten belül... "amiket fenn kellett tartani.": egyrészt nincsenek olyan fiókok, amiket mindenáron fenn kell tartani (még az internet szolgáltatónak is joga van törölni a nem használt fiókokat), másrészt meg normális rendszerben mibe kerül 1 darab nem használt fiók fenntartása? évi 1 forint alatt, ez tutti.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák