Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Timer #90 üzenetére

    "Hívtak már fel úgy, hogy a cirka harmincas kolléganő nem tudja bekapcsolni a gépet. Mondom, mi a gond? Hát Ő nem találja! Mondom mit? A gépet,"
    Akkor ez nem OS error :D:D:D:D
    Hasonló egy gyárban volt, ahol dolgoztam - volt melós, aki azt nem vette észre, hogy a munkaeszköz fele hiányzik, másik meg a gombokat kereste, s akkor találta meg, amikor valaki odébb tette az A/4-es köteget, ami a gépre volt lerakva. Egyik sem 2 napja dolgozott az adott cuccokon :D

    Amúgy ezeknek szerinted mit ér egy Win7->bármi későbbi oktatás?

    "Azt írtam, hogy sokkal hamarabb kerül a tanulmányai / munkahelye kapcsán szembe Windows-zal, mint Ubuntuval,"
    Tény, de ez így nagyon nincs jól. A fél világ IT infrastruktúrája egy cégtől függ... Illetve semmilyen piacon nem jó a monopóium (a windózon eléggé látszik is, hogy nem kellett versenyeznie a MS-nek kb. senkivel).

    "Ahol érdekel ez valakit, ott mérlegelnek, és többnyire rájönnek, hogy az olcsóbb alternítva néha drágább a mindennapos üzemeltetés során. Lásd német példa. "
    Meg lásd másik pár, ahol egyrészt normálisan valósították meg, másrészt nekem bűzlik is kicsit, hogy miért kellett annyira hirtelen visszaváltani.

    Amúgy voltam nemrég egy Suse rendezvényen, felsoroltak néhány nagyobb kormányzati projektet, amit ők lenyomtak, és Suse infrastruktúrán fut az egész...
    (Nem mellesleg, ahol dolgozok, ott a 200+ ezer alkalmazott minimum egyharmada Linuxot használ, ha nem a fele. Supportált, hivatalosan választható OS több disztró is. A support trágya, de windózra is. Szóval az OS szerintem nem tényező abban, hogy a szervezeten belül milyen supportja van, az csak azon múlik, hogy csak papíron van IT support a usereknek, vagy ténylegesen. Ahol én korábban local IT-s voltam, ott nem fordultak elő ilyen tehénségek, mint amilyen a hozzáállása az ittenieknek.)

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák