Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #19482368 #320 üzenetére

    Amúgy ja, Onedrive jó backup alternatíva - főleg, ha jó hálód van, illetve ha a MS-ra akarod bízni az adataidat. (Amúgy a Canonical is ad hasonlót az Ubi mellé + a Google is, szóval van alternatíva.)
    Én mindig idegzsábát kaptam attól, ha véletlenül sikerült a melóhelyen rákattintani valami ilyen hasonló csúcs szolgáltatásra, mint a Onedrive, vagy a OneNote (azt nem értem, a céges Win8-10-ekből ez miért nem volt kiirtva, ha már a telepítőt képesek voltak átfaragni...)
    Illetve a lakosság nagy részének a Onedrive-ről sincsen fogalma sem, pláne arról, hogy mi az, hogy nem az ő gépén van valamije :) És továbbra sem becsülném alá a usereket, mentenek azok mindenfele.

    S látod, minden vég más. elég pár hülye manager, vagy architect az IT döntéshozásban, és máris ilyen hülyeségek vannak. És egy része a Windóz működéséből is következik, pl. a "mindenki admin a gépén" azért volt, mert sok szoftver igényelte, így nyilván ez volt az egyszerű, hogy mindenki admin, ne kelljen foglalkozni a userekkel.
    Mondjuk amikor gyárban dolgoztunk, akkor azt is megoldották a userek, hogy a full korlátozott useres gépen legyen MP3 meg lejátszó... Nem tudjuk, hogyan csinálták, a userük egy darab Explorert tudott futtatni, nem fért hozzá a C:-hez, nem volt admin... :D (Na mondjuk az a másik, hogy ilyen böngészős klienses gépekre minek Windows.)

    @Ringman : Mondjuk én kicsit is nagyobb cégként nem tartanám másnál az adataimat... Kicsiknek valós alternatíva.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák