Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    válasz Dare2Live #49 üzenetére

    A londoni baloldali lap információ szerint Kína, Oroszország, Franciaország, Japán, Brazília és több arab állam titkos tárgyalásokon igyekszik megállapodásra jutni a dollár leváltásáról az országok közötti kereskedelemben. A tervek szerint az amerikai fizetőeszköz helyett devizakosár alapú elszámolásra térnének át.
    A tervek szerint a dollár helyett a jövőben a japán jen, a kínai jüan, az euró, az arany és az arab országok által bevezetni tervezett új deviza is helyet kapna az érintett országok közötti kereskedelmi ügyletek - egyebek között az olajipari tranzakciók - elszámolásában. A dollár helyett a több deviza és az arany árfolyamából képzett elszámoló eszköz segíthetne az árfolyamkockázatok csökkentésében és a dollár - és vele az Egyesült Államok - egyeduralmának visszaszorításában.

    (The Independent)

    Oroszország valutatartalékait érintő döntéseinél még nagyobb jelentőségű Kína stratégiája, tekintve hogy Kína tartalékai becslések szerint nagyjából nyolcszor akkorák, és mintegy 60%-ban dollárból állnak. E tartalékok biztonsága már a kínai nyilvánosságot is foglalkoztatja; felmérések szerint a lakosság nagy többsége aggódik a dollár értékvesztése miatt.
    A kínai döntéshozók azonban csapdában vannak: ha elkezdik tartalékaikat átváltani más valutára, ezzel a dollár gyengülését váltanák ki, ami a megmaradó dollár-papírok értékét is csökkenti. Egy Kína által kiváltott dollárgyengülés pedig súrlódásokhoz vezetne az USA-val és más dollár-tartalékokat felhalmozó befektetőkkel. Ilyen helyzetben a legjobb stratégia fokozatosan, kis lépésekben módosítani a tartalékok összetételét; és úgy tűnik, hogy Kína épp ezt teszi.
    Kína a közelmúltban lépéseket tett a renminbi (Kína saját pénzneme) nemzetközi szerepének növelésére, és egyes kijelentések szerint 2020-ig szeretnék elérni, hogy a renminbi fontos globális tartalék és tranzakciós pénznemmé váljon. Ez igen előnyös volna Kína számára, mivel jelentősen csökkenne az idegen valutákra szorultsága, és szükség esetén bármikor bocsáthatna ki pénzt, éppúgy ahogy az USA teszi ma.

    végén erre jut:
    Kizárásos alapon tehát jó ideig a dollár marad a legfontosabb tartalék-pénznem, bár a dominanciája csökkenni fog. A renminbi és az euró egyértelműen növelni fogják a részesedésüket, elsősorban saját régiójukban.

    Amúgy nagyon érdekes cikk, csak jó hosszú :U ezek az idézetek, csak töredékek.

    (Foreign Affairs - Barry Eichengreen közgazdász cikke a dollárról)

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • tkazmer

    addikt

    válasz Dare2Live #75 üzenetére

    fentebb egy tag említette, hogy neki valami 20%-ot hozott, a kockázat pedig egyértelműen nagyobb, mint egy bankbetétnél, hiszen erre nem vállal állami szervezet garanciát.
    de pont neked ne kelljen már magyarázni, hogy a többnyire ez mindennel így van:)

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • dabadab

    titán

    válasz Dare2Live #75 üzenetére

    "a mondat nem mond ellent magának?"

    Annyi kiegészítés kell, hogy nem a várható haszon maximuma lesz magasabb, mint a tutibiztos befektetéseké. A minimuma meg alacsonyabb.

    DRM is theft

  • Xero

    nagyúr

    válasz Dare2Live #80 üzenetére

    Ha kicsit figyel az ember a szabályszerűségekre, a kül és belpolitikára ill gazdasági változásokra, akkor simán lekövethető. Nyilván akkora bummok nem lesznek mint a válság megjelenésekor de egy jó éves 20-25% fel-le ingadozása van az euronak. Megvan a kellemes kis sinus görbéje amire építhet az ember.
    Meg kell szabni egy határt ahol az ember kiveszi illetve visszateszi. Persze mindezt előre.

Új hozzászólás Aktív témák