Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabber01

    addikt

    válasz Zirowe #26 üzenetére

    A frissítés ráta növelése megint csak egy kényes téma, mert sokak szerint a 60fps szappanopera szerű, röhejes látványvilágot eredményez. Az igazság az, hogy ez pontosan így van. Bármilyen filmet láttam eddig 60fps-ben, borzalmas volt.

    Ha már Gemini man .

    A 24/29fps-nek (annak hogy 24p így nincs értelme) nagyon fontos szerepe van a látványvilág megteremtésében.

    Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

  • dabadab

    titán

    válasz Zirowe #68 üzenetére

    emberek kapcsolják ki az évtizedek óta alapból bekapcsolt motion blurt

    Itt valamit félreértettel. A motion blurt nem lehet kikapcsolni, mert az magán a nyersanyagon van, a mozgásinterpolációról van szó, az meg nincs évtizedek óta, a 2010-es években kezdett el elterejedni a TV-kben.

    DRM is theft

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Zirowe #68 üzenetére

    Ez érdekes, tényleg sok makett szerepelt bennük, de egy-két vágásnál jól látszik ebben a videóban, hogy a textúrákat már cgi adja, és azon viszont látszik, hogy nem jó, mert sem a részletessége, sem a fény-árnyék nem lesz valósághű (lapos egyhangú felületek lesznek a rendes anyag részletgazdagságához képest).

  • Piftuka

    veterán

    válasz Zirowe #26 üzenetére

    "Gemini man 4k hdr hfr --> ez már kb most élethű.
    Ugyanez 8k 24p-ben már nagyon nem lesz az."

    Hááát, azért ez messze nem ennyire egyértelmű. :N A kibontakozott beszélgetés is igazolja.

    Abban igazad van, hogy a mozgásmegjelenítésen is van mit fejleszteni a televíziók vonalában.

    A HFR kapcsán én viszont gabber01 fórumtársunk véleményét osztom, mert jelenleg éppen annyira természetellenes, mint az interpoláció. (Amelynek "erőltetett" használatával kapcsolatban megint csak maximálisan egyetértek veled.)

    Plasztikus, mesterséges, túl steril, és valószerűtlen látványt nyújt; CGI alkalmazása nélkül is. Demo anyagban még el is megy az ilyen (én is láttam ilyen "állejtős", vevőcsalogató, gyári HDR HFR Demo-t prémium tévén), de a filmeknél egyszerűen "nem áll össze a kép".

    Én azt mondom, valahol a "kettő között van az igazság".

    Ha most oldalra fordítom a fejemet a szobámban, akkor megjelennek azok az éles kontúrok, amelyek a HFR videókat jellemzik, ám a pár méterre lévő ablakon kitekintve már az a látvány fogad, amit egy jó minőségű BD film produkál egy jó tévén.

    Nyilván nem a valóság, a kinti világ "felbontása" csökkent... :) csak éppen az ablak nem 100%-ban tökéletesen tiszta, és egyenletes.

    Ezen kívül (és ez ablak nélkül is megfigyelhető) a kinti világ látványában a levegő páratartalma, tisztasága, és még egy rakás egyéb természetes tényező is felel azért, hogy mennyire élesen látod a dolgokat, pláne messzebbre nézve. (És most tekintsük alapnak, hogy az ember szeme, a látása ép, és egészséges.)

    A jelenlegi technológiák mellett még mindig a kép élessége, a tökéletesen zajosodástól mentes, tükörtiszta, éles kép megjelenítése az egyik fő kihívás a filmlejátszásban, de a látott hiányosságok egy részéért a még mindig nem kellően nagy felbontás felel.

    Persze... a ~40-50-60 colos készülékeknél a 8K hiányát nem annyira érzi az ember, ha a többi komponens kedvére való képi élményt produkál, ám a nagy, több méteres kijelzők területén már muszáj lesz feljebb lépni pusztán emiatt is.

    Én így látom. :)

    (Te pedig szvsz egy kicsit pesszimistán látod a témát, olvasván a többi itteni vonatkozó hozzászólásaidat.)

    "Aquila non captat muscas."

  • Alien!

    senior tag

    válasz Zirowe #391 üzenetére

    a gondolatmenet logikus lenne, de a 4K sem haldoklik, pedig a legtöbb film 2K masterből van felskálázva, nagyon ritka amit natívban forgattak.. Azért a vége felé már kifejezetten jók voltak a 3d konverziók, nekem pl messze a legnagyobb kedvencem otthon és Imax-ben is a Pacific Rim volt, ami konvertált....De Cameron T2-je és Titanicja is patent volt, de nem is filléres megoldás volt egyik sem...Vagy a Jurassic Park se volt gyenge.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák