Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gido

    csendes tag

    Én vettem egy SHANLING M2S-t, tudom nem egy csúcsmárka, de kb 52e-ért nekem már ez is drága volt :)
    Én nagyon is érzem a minőségi különbséget az eddig használt telefon, dac, hangkártya cuccaimhoz képest. Sajnos nem tud olyan erőt produkálni mint a csöves hibrid fejhallgató erősítőm, de azért átlag 70-90%-os hangerő így elég legtöbbször nekem. DAP-ok tudása különbözik, de én ezen nagyon tudom élvezni, hogy rákötöm usb-n a gépre és minden állítás nélkül rögtön ezen jön ki a hang, drasztikusan jobb minőségben mint amire az alap hangkártyák, és az eddig tesztelt usb-s hangkártyáim képesek voltak. Nagyon kényelmes a bluetooth része, ha telefonról akarok zenét hallgatni simán BT-on keresztül is lehet, kábellel összekötve is, miközben élvezhetem ennek a minőségibb dac rendszerét és fejhallgatóját. Ha BT-s fejhallgatóval használnám akkor mehet innen a zene, sugározni is tud BT-on, persze ilyenkor a fülesben levő dac elront mindent :)
    Autóban is tök kényelmes, hogy vagy pendrive-ról játszok zenét, vagy telóról vagy erről (akár kábel akár BT), valamin csak megvan amit éppen hallgatnék....
    Mobilitás valóban kérdéses, az utcán nem érzek minőségi különbséget a telefonomhoz képest, jobban tetszik az otthoni nyugodt zenehallgatás, vagy akár a gépnél hangkártyaként üzemelés.
    Egyre több új telefonból kihagyják a jack-et, egy ilyenre rákötve máris kapott a telefon egy minőségi dac + fejhallgatós jack kimenetet. Ha beleférne igazán szívesen kipróbálnám egy igazán drága DAP mennyivel jobb mint ez, de ha az enyémnél ennyire érzem a különbséget nem hiszem hogy ezek rosszak lennének, persze ez is olyan termék ahol nagy árkülönbségek minimális javulást okoznak, de aki ezzel foglalkozik az nagyon is tudja értékelni azt a laikusnak kis különbségnek tűnő részletet is. Nekem ilyen a fotózás is, drasztikusan dráguló eszközök picivel nagyobb tudással... Pl egy 24-105 F4 Sigma Art-hoz képest egy Nikon 24-70 F2.8, van különbség de az árhoz képest nagyon kevés: kb 280e vs 780e....

  • Gido

    csendes tag

    válasz kkf #212 üzenetére

    Nem kell egymillás fejhallgató... egy 50-80e közöttivel is óriási különbség van egy telefon meg egy 50-100e közötti kínai DAP-pal is...
    Speciel egy kb 10e Ft-os usb-s hangkártya is jobb mint egy telefon...
    Persze telefonok se egységesek, sok még mindig jobb mint egy alaplapi hangkártya.

  • Gido

    csendes tag

    Szerintem kicsit el kellene különíteni a témákat, én beismerem nem hallok olyan szinten, hogy számomra értelme lenne a több millás cuccoknak de még én is hallom a különbséget az alsó kategória meg a kicsit jobb között. A hozzászólásokat olvasva kb az jön le hogy egyesek szerint egy telefon a hozzáadott gagyi fülessel ugyanazt tudja mint a több millás rendszer... azért ez marhára nagy túlzás. Az hogy egy 5 millás és egy 10 millás rendszer között nem hallja ki mindenki a különbséget azt abszolút elhiszem. De mindenkinél van egy szint amíg elér a még neki is megéri ezt megvenni gondolatig, hogy ez a pont hol van az a kérdés. Meg persze az ár nem egyenlő a minőséggel, lásd egy beats füles minőségét amit egy másik nem neves kínai 20$-os minden irányból körberöhög. Van egy Sennheiser HD595-es fülesem, meg egy AKG K550, mindkettőt szeretem, de ezek is totál máshogy szólnak, általában stílus, hangerő, helyszín kérdése melyik tetszik jobban. K550 párnája elkopott vettem rá egy másikat (olcsón persze...) és már ettől más lett a hangzása, ezek után hogy lehet azt hinni, hogy a hangzásba semmi nem számi bele csak egy elem specifikációja? Ettől a párnacserétől a lejátszóm, a dac, vagy a füles specifikációja változott meg? Nem lehet hogy olyan tényező volt amit a specifikáció nem tartalmazott, de a végső hangzásba beleszámít? Szerintem csak annyi történt, hogy a kínai olcsó párna vékonyabb, nem szigetel annyira és kevésbé nyomódik a fejemhez. Pont ezért azt vettem észre ha valakinek kisebb feje van nem szorít eléggé és csökken a mély, Sennheiser nem ennyire kényes a fejre :)

    Két ugyanolyan készüléktől én is elvárom, hogy ugyanazt produkálja, de két különbözőtől aminek csak a speckója ugyanaz, na annál én már tesztelnék.... Sok cég gyárt 70-200 F2.8-as obit, mind ugyanannak a leírásnak kell megfelelniük, mégis nagy a szórás köztük. Két DAC lehet, hogy apapíron megegyezik, de vannak olyan paramétereik amiket nem vetettek papírra mégis befolyásolják az eredményt. Abban nem hiszek, hogy a digitális részen számítana mondjuk egy aranyozott usb, az nagyon nagy baromság, de egy DAC hogyan alakít át analóggá, meg egy analóg fejhallgató erősítő hogyan is működik, na ott rettentően nagyok a különbségek. Van egy kis hibrid csöves fejhallgató erősítőm, fokozatosan cseréltem benne csövet, kondikat, hűtést, mindig ugyanolyan paraméterűre, mégis minden egyes csere után bárki akinek nincs halláskárosodása hallotta volna a különbséget (hűtésnél nem persze, csak zavart hogy forró mint állat). Hogy jobb-e vagy csak más, na az már más kérdés :)

    Innentől annyi minden befolyásol mindent, hogy az egész téma totál szubjektívvé válik, teljesen egyénfüggő kinek milyen zenei felszerelés milyen élményt nyújt, ha valaki érzi a különbséget és van rá igénye akkor miért kell ezért elítélni? Azért mert mást nem érdekel? A nők szerint a smink minősége fontos, én nem sminkelem magam, szóval szerintem ez hülyeség és egyébként is tiltsuk be a drága sminkeket mert nincs értelme!
    Miért nem lehet elfogadni, hogy ízlések különböznek, mindenki használjon olyan termékeket amit szeretne és megteheti, hogy megveszi. Én nem állítom, hogy a Hyundai a legjobb autómárka és minden drágábbnak nincs értelme, csak mert nekem az van, ha lenne rá keret igenis vennék drágábbat, jobbat, még ha nem is egy LaFerrarit vagy hasonló árút.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák