Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    őstag

    Nagyrészt már leírták az előző hozzászólásokban amit én is akartam:
    - Ez nem cikk hanem vélemény
    - Ezek nem MP3 lejátszók
    - Nem metróra, utazás közbenre valók (mivel 80dB alapzajban képtelenség meghallani a különbséget egy telefonhoz képest)

    Amivel nem értek egyet:
    A cikk szerint a különbség mindenki számára egyértelmű és jól hallható. Nos, az én tapasztalataim szerint legkevésbé sem. Aki nem a hangminőségre fókuszál, nincs tapasztalata, annak az a lényeg, hogy ismerős-e neki a zene amit hall, vagy nem. A minőséget észre sem veszi. Olyan ez, mint egy jó portré vs. egy rossz az unokákról: a nagyi nem érzékeli a minőséget, csak azt, hogy de jó hogy fotón is látni az unokákat. Tök mindegy neki hogy DSLR-rel készült vagy mobillal: számára nincs különbség.

    Amit még hozzátennék, mert hiányoltam a cikkből:
    A mobil médialejátszók természetes következményei a fejlődésnek. Ahogy pl. a fényképezőgépek, úgy a
    hifi/high-end területen is felhasználói elvárás lett hogy minél kisebb, hordozhatóbb legyen. Ma már kis méretben is elérhető közel olyan a minőség, ami korábban csak nagyobb méretben volt lehetséges. Ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy a kompakt fényképezők ugyanazt a képminőséget produkálnák, mint a 10 évvel ezelőtti DSLR-ek.
    Bár a magasabb kategóriás hordozható lejátszók jelentősen jobb minőséget produkálnak az legjobb DAC-cal rendelkező mobiloknál is, azért a hasonló árú asztali DAC-okét nem érik el. Szerintem az árszorzó kb 5-szörös: egy jó mobil médialejátszó hangminősége hasonló egy ötödannyiba kerülő jól kiválasztott asztali DAC+fejhallgatóérősítőével.

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Ixion77

    őstag

    válasz tungsten #183 üzenetére

    "Az a legnagyobb baj az audiofilekkel, hogy azt feltételezik, hogy az emberi hallás végtelen felbontású, 0.00000% THD-s, és egyenletesen hallja a teljes hangspektrumot."

    Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy az a baj a testépítőkkel hogy azt feltételezik, hogy ha az edzőteremben töltik a napot társalgással, akkor nagyra fognak nőni.

    Minthogy az audiofileknek ez a hobbiuk, többségük meglehetősen sokat tud a hallásról, frekvenciákról, felharmonikusokról, hangnyomásról, placebo hatásról, zeneiségről, pszichológiai háttérről, elektronikáról. Saját de-facto szótáruk van a hangzások különbőzéségének leírására, sok éves tesztelési gyakorlatuk, és gyakran komoly zenészi hátterük.

    Hogy mindenki jól érezze magát, jobb lenne tartódzkodni az általánosító, sértő kinyilvánulásoktól. Köszönöm.
    (Ez nem csupán tungsten-nek szól - mindenki akinek inge magára veheti)

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Ixion77

    őstag

    válasz fattyu #204 üzenetére

    +1

    A katalógusban nincsenek benne a mérési adatok. Ha a katalóguson túl megmérjük az olaszintet és a guminyomást is, és azok egyeznek, na akkor már tényleg nem lehet különbség a két autó közt!
    Ki is lehet próbálni vakteszten: mindkettő elvisz A-ból B-be...

    BTW a tudomány a 19. század végén - 20. elején érte el a csúcsát. Legalábbis akkoriban még, a tudósok jelentős része is ezt hírdette.

    Szerénység... Igény az lenne rá.
    Szerencsére mindannyian okosabbak vagyunk mindenki másnál :DD

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

  • Ixion77

    őstag

    válasz azbest #248 üzenetére

    "Eleve butaság vitatkozni az állításommal"

    Ön nyert! :C

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák