Új hozzászólás Aktív témák

  • Vamp

    senior tag

    Hujjuj, nem is én lennék, ha egy ilyen faszán összeszedett cikkhez nem magyaráznék hozzá:D

    Talán már valahol leírtam, vázlatokban, hogy dobos fejjel nekem mit is jelentett a Metallica.
    Decemberben lesz 5 éve, hogy a legelső formációmmal elkezdtünk zenélni. Egy nappal az első próba előtt kaptam életem első dobcuccát, de alaposan felkészültem a Four Horsemen-ből (persze csak annyira, hogy a földszinten berepedezett a plafon, és két párna bánta az air-drummingot)... Mindennek előzménye, hogy egyik pillanatról a másikra Scooterről meg Eiffel 65-ről átnyergeltem Metallicára, éppen a Four Horseman, meg Whiplash, meg One hatására:D. Szép váltás, ma az előbbit képtelen lennék meghallgatni.

    A második év végére piciny bandámmal eljutottunk oda, hogy összeállt egy számlista:

    -Kill'emről összes (kivéve Jump in the fire-t)
    -Ride the Lightning összes (kiv. escape), igen, Fight Fire is:D
    -Masterről összes
    -Justiceról a Frayed End, és a Shortest Straw kivételével minden
    -Blackról Sandman, picit Nothing is, de megutáltuk, hamar
    -Garageról pedig Breadfan, meg a Small Hours (kövessétek le az elején a "késleltetett 4/4-et a dobokon:D).

    Adtunk is két koncertet, aztán lassan szakítottunk a Metallicával, az arcok elmentek orvosira, én meg váltottam Dream Theaterre, Pain of Salvationra, később OPETH-re....

    De az az érzés mindig bennem maradt mit akkor éreztem, amikor megszólalt egy Disposable Heroes a garázsban, és berontott a telkünkre két kivénhedt, holland rocker, és követelték, hogy márpedig ők most fizetség ellenében végig akarják hallgatni az összes Metallica számot, amit tudunk... (Le van fotózva, talán megtalálom a képeket.

    Hihetetlen volt végigkövetni a saját fejlődésünket erre a zenére (pl. ki a fene tudta kezdetben, hogy a Mustáros Puppetzben 7/4edes váltások vannak? Senki, de mi csak játszottuk). Nem épp profik voltunk, de iszonyatosan élveztük. Valahol igazi Metaliskának éreztem magam, és szerintem nagyban meghatározta a jellemfejlődésemet (céltalan pusztítás, folyamatos ideg, és dührohamok:D:D) ez az egész, amit mi csak örömzenélésnek hívunk. Mai szemmel hihetetlenül primitív az egész, mégis annyira jól esik továbbra is hallgatni őket, hogy azt elmondani nem lehet.
    Nekem a Metallica a gyökereket, a Tanárt jelenti, olyan gyakorlati felkészítést kaptam tőlük az alapokból, hogy nagyon-nagyon kevés problémám van (bár azok szembetűnőek) bármilyen keményebb szám kíséreténél.
    Lars pedig, bár pontatlan, és primitív dolgokat hoz, nékem még mindig a kedvenc dobosaim egyike.

    Ahogy a Metallica is a kedvenc előadóim között van.

Új hozzászólás Aktív témák