Hirdetés

2018. szeptember 20., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) bambano

bambano
(Jómunkásember)

akkor ebben a topicban szabad a politika?

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#2) dajkopali válasza bambano (#1) üzenetére

dajkopali
(HÁZIGAZDA)

Mészáros Lőrinc egy magyar nagyvállalkozó. Cégei szolgáltatnak más nagy cégeknek.
Ha azt olvasnád, hogy az Apple adja az USA-ban az energetikai szolgáltatók informatikai felszereléseit, feltennéd a kérdést? :)
Vagyis nem. :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#3) Zirowe válasza dajkopali (#2) üzenetére

Zirowe
(PH! nagyúr)

De akkor pedig csak simán a cégek nevét kellett volna írnotok, nem pedig mindenhol, a címben is, hogy Mészáros.
Így simán provokáció, hogy aztán tiltsátok a reakciókat.. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4) Syl válasza Zirowe (#3) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Akkor ez a cikk Comment bait :D

Words cannot express how much i don't care

(#5) Viktor77 válasza dajkopali (#2) üzenetére

Viktor77
(PH! félisten)

Akarod mondani, orbán strómanja. Ez bizony politika. Bár, van aki szerint nem furcsa, hogy minden második tendert megnyer.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7

(#6) anulu válasza Viktor77 (#5) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

de csak azért azokat, mert a többin nem indul. mindenhol mégsem lehet ott. azokat viszik a gyerekei...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone8 64GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE X

(#7) Seirei válasza dajkopali (#2) üzenetére

Seirei
(tag)

de.

[ Szerkesztve ]

(#8) Syl válasza dajkopali (#2) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

>Ha azt olvasnád, hogy az Apple adja az USA-ban az energetikai szolgáltatók informatikai felszereléseit, feltennéd a kérdést?

De azt soha nem írnák, hogy Tim Cook adja az USA-ban az energetikai szolgáltatók informatikai felszereléseit ;)

Words cannot express how much i don't care

(#9) Pano válasza dajkopali (#2) üzenetére

Pano
(őstag)

Csak éppen az Apple nem azért lett Apple, mert valakinek a valakije a politikai életben és nem tolják a segge alá a milliárdos megbízásokat állami szinten, olyan pályázati feltételekkel, amiknek csak ők felelnek meg.
Legalábbis jelenleg nem tud ilyenről senki.

[ Szerkesztve ]

(#10) 8th

8th
(őstag)

Ez már tényleg szánalmas. IT Cafe 2018

Azért egy bizonyos szint alá nem kéne süllyeszteni az oldalt...

[ Szerkesztve ]

(#11) BiP

BiP
(PH! nagyúr)

Miért nem elég a névben a Zrt.? Miért kellett egymás után 5x hosszan leírni, hogy Zártkörűen Működő Részvénytársaság?
Vagy úgy egyáltalán tételenként felsorolni a régiós léányvállalatok hosszú, teljes nevét?
Több karakter?

Amúgy én is azt mondom, hogy ezt így ebben a formában valóban áthatja a politika. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#12) Dr. Akula

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Én biztos vagyok benne hogy tisztességes versenyen nyerte, egy pillanatig se lehetett tudni a végeredményt, és a legkiválóbb, legolcsóbb ajánlat nyert. :D

(#13) Dr. Akula válasza dajkopali (#2) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Valszeg azért mert ott (USA) fel se merülnek olyan dolgok opcióként mint nálunk. :) Persze nálunk is minden szép, minden jó, ezt csak a mikrofonok kedvéért jegyezném meg. :))

(#14) bambano válasza dajkopali (#2) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

Ha azt olvasnám, hogy Tim Cook 30 évi békés gázszerelés után hirtelen a facebookot is meghazudtoló sebességgel gazdagodik, akkor igen.

De mivel TC-ről azt lehet olvasni, hogy ipari mérnöki és üzleti tudományokból is van diplomája, 30 évet lehúzott ilyen garázscégeknél, mint ibm, compaq, és az almánál is hosszú karrierútja volt. Így őt nem kérdezem.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#15) toth_janika válasza 8th (#10) üzenetére

toth_janika
(őstag)

Maximálisan egyetértek!

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#16) Feketelaszlo válasza dajkopali (#2) üzenetére

Feketelaszlo
(senior tag)

De akkor most a Humansoft összes beszállítói szerződéséből hír lesz? Kicsit be fog sűrűsödni a szerkesztők napja, ha ezek után fel akarjátok dolgozni, hogy kinek szállít még IT eszközöket Mészáros Lőrinc, tekintve, hogy már a tulajdonosváltás előtt is az egyik legnagyobb magyar cég volt a területen.

(#17) Fred23

Fred23
(PH! kedvence)

"A szerződés értéke 4 988 180 EUR (1,6 milliárd forint) + áfa – tette közzé a társaság."

Akár tucatnyi lehetséges vállalkozóból is a nyertesre fogadtam volna, szóval ezek szerint hihetetlenül jól tudok tippelni bizonyos esetekben.

[ Szerkesztve ]

(#18) Gdi

Gdi
(senior tag)

Én a kiírást és a beérkezett ajánlatokban szereplő eszközöket szeretném látni, árral. :) (és az esetleges indokokat az elutasításra, ha volt)
Azt nyilvánosságra hozzák, a kiértékelés lezárultával?

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#19) DarkChild válasza Gdi (#18) üzenetére

DarkChild
(senior tag)

Peeeeersze :U
Ahogy szokták...

[ Szerkesztve ]

(#20) Sinesol

Sinesol
(őstag)

Lassan itt is clickbait-el van tele minden..

(#21) Tewe013 válasza 8th (#10) üzenetére

Tewe013
(senior tag)

+1

(#22) wesder válasza bambano (#1) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

MészárOS™ fog rajtuk futni?

Nem vàlasz akart lenni :R

[ Szerkesztve ]

Bring us the girl and wipe away the debt.

(#23) Gdi válasza DarkChild (#19) üzenetére

Gdi
(senior tag)

Lehet majd kapnak egy pár J1800-as intellel szerelt lapost, 1GB rammal és 8GB low-grade eMMCvel.
Fogadnék rá, hogy hasonló sztori lesz, mint a mentősök tabletjei.
Darabját 480+áfáért. Meg +150ért ubuntut és openofficet előretelepítve (mert manapság MS licenceben nem utazunk:p)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#24) martin66

martin66
(senior tag)

Nagyon helyes, hogy a cikk megjelent, lássák az emberek mi folyik Magyarországon (még innen Angliából is.)

Gyakori kérdések és válaszok helye - Kerdezdmeg.hu

(#25) Sinesol válasza martin66 (#24) üzenetére

Sinesol
(őstag)

Mégis mi olyan érdekes abban, hogy egy IT téren tevékenykedő cég IT eszközöket ad el?
Angliában talán a pékek seftelnek a laptoppal? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) Ashitaka

Ashitaka
(tag)

Mikor a nyílt közbeszerzési eljárást olvastam a cikkben, no akkor hangosan felnevettem. Azt meg nem is értem miért pont A Tanú c. film ide illő jelenete jutott az eszembe. Az itcafet építő jelleggel tájékoztatom,hogy ez a cikk akkor lesz teljesen elkészítve ha majd beszámoltok arról is,hogy a törpe vezér legjobb barátja miket s főleg mennyiért szállított le a cégeknek !

(#27) KEndre

KEndre
(HÁZIGAZDA)

4 988 180 EUR (1,6 milliárd forint) + áfa vajon miért nem 5 millió + áfa? Ez valami bűvös határ? Nekem mindig az a problémám, hogy miért nem a gyártótól szerzik be a cuccokat, logikusan így lenne a legolcsóbb... Óhatatlanul felmerül a korrupció gyanúja, ha az értékesítési lánc sokadik szereplőjétől vásárolnak. Persze az EON mindent megtehet, legfeljebb a rezsicsökkentés néhány forinttal szerényebb lesz.

[ Szerkesztve ]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre!

(#28) Sinesol válasza KEndre (#27) üzenetére

Sinesol
(őstag)

Az egész világ az értékesitési lánc sokadik szereplőjétől vásárol, manapság ez a divatos, mindenre kell egy szolgáltatás, munkat kell adni a sok embernek. Amúgy valószínűleg az Eon nem igazan akar vagy tud ekkora mértékű beszerzéssel foglalkozni, azert is kértek valakit, aki erre szakosodott.

[ Szerkesztve ]

(#29) nullpoint válasza 8th (#10) üzenetére

nullpoint
(fanatikus tag)

Az alá szint alá már rég besüllyedt ez az egész lapcsalád. Még azt sem lehet mondani hogy árnyéka önmagának, mert még régi árnyékának árnyéka se. ..

Az egész oldal értéke már csak az amit a felhasználók csinálnak, az egész lapcsalád csak egy felületet ad.

(#30) Feketelaszlo válasza KEndre (#27) üzenetére

Feketelaszlo
(senior tag)

Azért nem a gyártótól vesznek, mert az nem foglalkozik értékesítéssel, csak gyártással. Bizonyos országokban, bizonyos értékhatár felett esetleg, de kétlem, hogy egy Lenovo, HP vagy Dell méretű IT cégnél ez az összeg megütné az ingerküszöböt. Viszont az is csak akkor buli nekik, ha rá tudják venni a vásárlót arra, hogy lehetőleg minden téren az ő szolgáltatásaikat és eszközeiket használják. HP PC mellé vedd az ő nyomtatóikat, perifériáikat, tableteiket, szervereiket, satöbbi. Így már általában se nem logikus, se nem olcsó.

(#31) janeszgol válasza BiP (#11) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Az egész ország ilyen. Magyarország Zrt. Majd javítsák a földrajzkönyvekben.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#32) KEndre válasza Feketelaszlo (#30) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

Egyforma laptopokról van szó, sima gyári garanciával... Semmi hozzáadott érték. Itt a gyártókat kell versenyeztetni.
600 darab gép, 3 év garival...

[ Szerkesztve ]

(#33) bazsi83vp válasza nullpoint (#29) üzenetére

bazsi83vp
(fanatikus tag)

Áprilisban azon röhögtem, amikor valaki burkoltan írogatta hogy ezért meg azért nem hajlandó szoftvert venni, a modik meg engem moderáltak ki, mert erősen beleszálltam a témába és a gyerekbe, hogy mi lenne ha mindenki így járna el.

Persze a végén én kaptam warez reeklámozásért!!! ( :D ) kitiltást, miközben a PH modijai órákig kollaboráns módon nem moderálták/ azaz inkább így támogatták a gyereket és ezzel együtt az illegális szoftverletöltést. Persze engem sikerült menet közben a stílusomért figyelmeztetni a tiltás előtt, tehát olvasták. Ez van. Új szín-/irányvonal. :)

[ Szerkesztve ]

A lapcsalád ávósának nem tetszik a tényszerű kritikus aláírás... :D

(#34) KEndre válasza bazsi83vp (#33) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

Mészáros Lőrinc mióta politika? Egy becsületes magyar nagyvállalkozó, aki kimentette a magyar IT-szegmens zászlóshajóját, a 4iG-t a gonosz amerikai multik (pl. MS) fogságából. Ha valaki erre azt mondja, hogy ez politika, hááát... :)

(#35) Dr. Akula válasza Sinesol (#25) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Nem tudok róla hogy Angliában minden közbeszerzést Theresa May famíliája nyerne el, ott ez a hír járja? :)

(#36) Dr. Akula válasza KEndre (#27) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

"Nekem mindig az a problémám, hogy miért nem a gyártótól szerzik be a cuccokat, logikusan így lenne a legolcsóbb"

Mert a "magyar" sírva vigad. :)

(#37) KEndre válasza KEndre (#27) üzenetére

KEndre
(HÁZIGAZDA)

Jaja, megnéztem, ez a beszerzés úgy van kitalálva, hogy ne legyen EU-s a közbeszerzés.
https://www.kozbeszerzes.hu/kozbeszerzes-z/magyar-jogi-hatter/elnoki-tajekoztatok/kozbeszerzesi-hatosag-elnokenek-tajekoztatoja-2016-januar-1-jetol-iranyado-kozbeszerzesi-ertekhatarokrol

Építési és szolgáltatási koncesszió esetén 5 225 000 euró, tehát maradjunk csak 5 milla alatt...

(#38) Dr. Akula válasza KEndre (#37) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

De akkor miért nem 5 224 999? Van ott még mit ellopni elközbeszerezni. :)

(#39) Hoby válasza Dr. Akula (#13) üzenetére

Hoby
(kvázi-tag)

jah usa mint mintademokrácia ahol lobbi néven fut a legalizált korrupció...

[ Szerkesztve ]

(#40) bazsi83vp válasza KEndre (#34) üzenetére

bazsi83vp
(fanatikus tag)

Én nem mondtam, hogy ez konkrétan rossz dolog lenne.
Egyébként igen, ez is politika, azon belül is üzlet-/gazdaságpolitika. Ha szerinted nem, hát ... :P

A lapcsalád ávósának nem tetszik a tényszerű kritikus aláírás... :D

(#41) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Mindegyik banyaszni fog a hatterben, hogy lolonek megtobb lovettaja legyen? :DDD

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora R7 💙 specs: http://pici.tk/e/

(#42) anulu válasza hemaka (#41) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

ha "bányászat", akkor nem a megfelelő emberről van szó ;]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone8 64GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE X

(#43) Fred23 válasza anulu (#42) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

De majdnem. :DD

(#44) DS39 válasza Zirowe (#3) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

pontosan. azért van ez a címe, hogy több olvasót vonzzon. bár ez már igazából nem is kellene hír legyen, minden ilyen tendert ő(k) nyer(nek) meg.

(#45) Dr. Akula válasza Hoby (#39) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Mert nálunk nem? Grippen ügy? 4-es metró?

(#46) judas13

judas13
(őstag)

Azt hittem, hogy már az egész lerabolt országot a magukénak tudják.

Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz.

(#47) this is life

this is life
(PH! kedvence)

Eddig az Eon a hp-val volt leszerzodve , azok sem voltak kispalyasok az araikkal ,pl nyomtato szallitasa,áttelepítése 3km-rel odébb levo telephelyre lazan 75000ft , a cloud tarhelyuk se olcso kategoria , at is koltozott az Eon a ms cloud tarhelyre (igaz annak meg valamiert lassu az elerese). De a cikkre reagálva , az Eon is lefekudt a NER-nek .

"lassan a telefon felveszi a dinnye fogalmát..."

(#48) Silenc3Hun válasza KEndre (#34) üzenetére

Silenc3Hun
(senior tag)

Nyugtass meg, hogy csak nekem nem működik az iróniadetektorom és ez vicc volt :(

A cikkhez: meg se lepődök már...

Xiaomi Redmi Note 4 | Xbox ONE | Xbox 360E | Lenovo ThinkPad X230

(#49) tntmax

tntmax
(fanatikus tag)

köztörvényes bűnözők az its finest

(#50) wesder válasza Silenc3Hun (#48) üzenetére

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Persze hogy irónia volt.

Bring us the girl and wipe away the debt.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.