Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gengi

    senior tag

    válasz AS #8 üzenetére

    Szerintem az igazi PadPC rezisztív kijelzős a kapacitív az csak egy játékszer tili tolizhatsz taperolhatod (okozhat orgazmust...) ,de attól még egy játék. Mégpedig a pontos és precíz adatbevitel miatt, jegyzetelésre ideális és még erő is van benne. Ez már tábla pc.

    [ Szerkesztve ]

    PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

  • Gengi

    senior tag

    válasz Karma #11 üzenetére

    Az én szememben nem is érnek sokat. Inkább hagyják meg az "antik" ,de pontos technikát (akinek igénye van az vehet is ilyet szép számmal) ,mint elmenjen az egész egy játékszer felé ,de minden fórumban beírják 4-5-en ,hogy ez szar mert rezisztív.. Ráadásul ugyan azok :D ,már idegesítő.

    [ Szerkesztve ]

    PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

  • Gengi

    senior tag

    válasz Karma #16 üzenetére

    ...... Pontosan az ,hogy az újaim használom és emiatt pontatlan. Nem vagyok képes normális kézírásra vele. A Rezisztív ilyen előnye megmaradt ,hála az akár elég vékony fejű műanyag ceruzáknak is. Amikkel kiválóan lehet bárhol gyors jegyzeteket készíteni. Ugye nem tudom ,hogy te hogy szoktál írni ,de nem hiszem ,hogy a csuklód és mindened ne érne hozzá egy párszor a kijelzőhöz.. Ami ekkor is fog szépen érzékelni ,mert elég jó nagy felület. Ezektől az eszközöktől várják ,hogy majd a könyveket és a füzeteket leváltják ,de így hogy? Az irány az ,hogy szemet fárasztó kijelző legyen és gyakorlatilag használhatatlan írási funkció... Akkor rossz utat választanak.

    A Vicchez : Te befested az újaid és azzal húzol vonalakat a füzet lapjaira ? Vagy ceruzát/tollat használsz...... (Nem kéne azért ennyire rámenni ,hogy hülyének nézzük a másikat.....)

    A Wacom eszközök == Tablet PC ? Képesek azt a funkcionalitást adni ,mint azok? Illetve nem igazán tartom olcsónak őket. 40K

    Morden# Igen van ilyen szoftver , asszem a galaxyn már egy egyszerű jegyzetzömben(sőt biztos) is lehet kézírást használni ,ami nem rossz.. De kézzel az ilyen dolgok botrányosak.

    PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

  • Gengi

    senior tag

    válasz Karma #23 üzenetére

    A Wacomot ismerem ,de úgy isten igazából nem igazán olcsóak a cuccok. Vagyis ,ha géphez kell egy rajztábla 20k-ból megvan ,de most ehhez is rajztáblát. Meg vágyok egy jó tábla PC-re.

    Az összekarcolást pedig szerintem a régi műanyaggal lefedett kijelzőknél lehet inkább tapasztalni. Még Hollandiában vettem vagy 10 éve egy ilyen számológépet. Elég sokat használtam nem karcoltam össze.

    Ha ez a cerka van olyan jó ,mint a rezisztív-műanyag cerka kijelzős megoldása akkor oké. De attól még ha kitámasztom a kezem(vagyis véletlenül hozzá érek) a kijelzőn még ugyanúgy rossz. Felemelt kézzel azért kényelmetlen és fárasztó.

    Elég gyorsan tudok gépelni ,de egy egyetemi előadáson vagy egyéb előadásokon nem igazán tudtam tartani a tempót laptoppal. Rövidebb megbeszéléseken simán tudok lépést tartani galaxy S + két kézfej.

    PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

  • Gengi

    senior tag

    válasz Karma #26 üzenetére

    Nem akarok Wacom panelt venni :D. Miért akarod ezt lenyomni a torkomon minden áron? A Wacomhoz hasonló működést meg nem igazán sok populáris táblagépnél láttam. (Vagy hallottam volna ,hogy lesz..) Nekem így a rezisztív jobban megfelelne és ezen igények mellett jobbnak is tartom. Minden más prüttyögésre.. tötyi mötyizésre meg a kapacitív "jó".

    A kapacitív cerkához írtam azt ,hogy ha hozzáérek a kijelzőhöz gázos lenne, ha azt használnám. Egy jelenleg bárhol elérhető kapacitív tableten.

    5800 -ra nincs kijelző védő fólia? Ami megkíméli a karcoktól létezik?

    Egyébként az a HP TC1100 jó cuccnak tűnik.

    PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

  • Gengi

    senior tag

    válasz Karma #28 üzenetére

    Mert szerintem a tabletek ennek a jegyében jöttek létre ,hogy ne kelljen könyv ,füzet. Mindent elvégzünk rajtuk. Majd megóvjuk a fákat és a népek ezt fogják szeretni. Ha vennék egy jó tabletet én tényleg azt használnám minden olyanra ,ami eddig papír alapú volt többek közt. Nincsenek végeláthatatlan irat hegyek. Tengernyi jegyzet. Kész ott van minden egy kis dobozban és valahol egy tábla gép ezt jelenti. Jelenleg kapacitívval ezek az írást nagyon nagyon korlátozottan látják el.(Mutattál rá megoldást ,de akkor miért nem ezeket használják? Miért nincs ilyen szintű lehetőségem?) Viszont a rezisztív alkalmasabb rá. Amikor meg megjelenik egy ilyen készülék és nem kapacitívat raknak be ,mindenki bukást és stb... jósol... Holott véleményem szerint ez inkább alkalmasabb a nagyobb kijelző miatt ezekre. Talán lehet ,hogy nem is jó irányba keresgélek és nekem egy E-linkes cerkás ebook olvasó jobban megfelelne.

    PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

Új hozzászólás Aktív témák