Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mcsabee

    senior tag

    válasz antikomcsi #33 üzenetére

    Igen, emiatt is érdekes a téma. Akinek nem kell a DVD meghajtó, az...

    - nem játszik
    - vagy csak digitálisan vásárol.

    Ha nem kell a DVD meghajtó, akkor ugye (legális esetben)...

    - filmeket sem néz a gépen.

    Ezáltal, ha nem játszik és nem néz filmet, akkor...

    - dolgozik (olyan munkát végez, amihez nincs szükség DVD-re, értelemszerűen), vagy netezik a gépen (ilyenkor vélhetőleg nem asztali gépet használ az illető, ha mégis, akkor valami 50-60 ezer forintos, legolcsóbb alkatrészekből összeállított masinát),

    tehát szélsőséges esetnek számít, mivel nincs is szüksége a DVD-re. Ha pedig játszik, de csak digitális boltokban vásárol...

    - akkor csak a Windows telepítése miatt tartja a gépben a DVD-t.

    Így elsőre nekem ez jött lett a hozzászólásokból.

    De mivel emberek vagyunk, és MINDENKI tölt le a netről illegálisan, ezért elmondható, hogy a több terrás lemezekkel teljesen feleslegessé vált a filmek, játékok, programok és egyéb dolgok kiírása, és mióta lehet pendrive-ról is Windows-t telepíteni (tudomásom szerint ez sem a legális verzió esetében igaz, de javítsatok ki, ha tévedek), tökéletesen feleslegessé vált a meghajtó - persze kivételek mindig vannak, én is ismerek olyan könyvelői irodát, ahol egy évig kellett beszélnem a tulajnak, hogy ne kislemezen, hanem pendrive-on tárolja az adatmentéseket, és végül tavaly meggyőztem róla... :) .

    /e: Nekem sima DVD olvasó van a gépben, de nem használom, mivel a gépen csak dolgozok, ha néha játszok valamivel, az beszerzem Steam-en, vagy GOG-on, aztán csók. Egy-két kisebb játékra mindig sikerült elkülöníteni 1000-2000 forintot, csak hogy teljen az idő :) .

    [ Szerkesztve ]

    Stay a while and listen...

Új hozzászólás Aktív témák