Új hozzászólás Aktív témák

  • Henryk

    aktív tag

    Szerintem a mostani HDD áraknál már érthető ez a lépés, 18k alattt vannak már a megbízható 2TB-os HDD-k, mikor pár éve még a 80GB-os került ennyibe..

    Csak akkor van szükségem ODD-re, ha a 4 itthoni gép közül valamelyiket telepíteni kell, ebben a gépben nincs is semmi (nem fér be a vízhűtéstől.. :D ) csak egy esata kivezetés végszükség esetére, de a szerver újabb, arra már én is pendrive-ról toltam az Ubuntut.

    Sokkal egyszerűbb számomra 2-4 HDD-n tárolni, használni kb 4TB adatot mint kiírni azt 1000 DVD-re és cserélgetni folyamatosan.

    Nameg ugye a lustaság, helyben ülve egy laza kereséssel bármit megtalálni és nem kell a polcokon/dobozokban turkálni hova is tettük amit keresünk..

    Ha meg valamit menteni kell lazán átmásolom a házi szerverre vagy a NAS-ra a cuccot gigabit hálón, egyszerűbb mint előpakolni egy köteg DVD-t és ott ülni fölötte cserélgetni miközben írkál.

    Szerintem itt lenne az ideje hogy a boltokban is leváltsák a lemezeket, és jobban terjedjen a digitális vásárlás.
    Igen bután néztem mikor kicsomagoltam a Crysis2-t, ott a kezemben a lemez, és nézek hogy most ezt hova is tegyem? :DDD
    A verzió: ODD előkotor fiók aljából. :N (szegény már nagyon nehezen pörgeti be a lemezeket, lassan már be kell rántani hogy elinduljon)
    B verzió: lemezt félretesz, torrentről letölt. :U (leggyorsabb megoldás, de azért ha már megvettem mégse..)
    C verzió: laptopba betesz, cd kép készít, hálózaton átküld. :K

Új hozzászólás Aktív témák