Új hozzászólás Aktív témák

  • bjames

    aktív tag

    Korábban #258-ban írtam, hogy mi nem tetszik a készülékben, s ezért visszaküldöm.
    De aztán, felraktam rá a china romot, s igaz sokat kellett vele kínlódni mikorra minden összeállt, de így most már annyira babán néz ki a teló egy frankó témával, hogy nem fogom visszaküldeni. S jól is hasít :p
    Valamivel tényleg fluent-ebb a kínai rom, frissebb, s valóban van olyan korábbi hiba ami ezen nem jön elő.
    Legtöbbet a google cuccok telepítésével kellett kínlódni, de végül ez is sikerült.
    Ha valaki elégedett a global rommal, s nem keresi a felesleges kihívásokat, akkor azt javaslom maradjon globalon :)
    Előfordulnak még itt-ott csirkelábak, de elviselhető :)

    China romosok, el tudtátok tüntetni a csirkelábakat az időjárás appból?

    Kínai rom telepítés legszívatósabb részéhez:
    A következő leíráson mentem végig, amit gombasm linkelt be a leírásában.
    Google services telepítésénél minden egyes service telepítése után ki kell lőni, s újraindítani a telepítő appot, mert máshogy úgy sem megy, ill. célszerű figyelni az aktuális service letöltésének státuszát, amit az értesítési sávon lehet követni, s ott látszik is, hogy miért megy ilyen *** lassan.

    Nekem hibásan ment fel a google services, ami akkor vált egyértelművé, mikor az apkmirror.com oldalról letöltöttem a Google App Installert s lefuttattam. Ez persze nem tudta javítani, ezért a Kínai romon lévő kínai App Store-ból raktam fel ugyanezt, de ez egy korábbi verzió volt, s ez már ki tudta javítani.
    Ekkor még mindig nem volt tökéletes a Play Store, pl. nem tudtam a vásárlásaim visszaállítani, ill. bizonyos app-ok nem is voltak ott a store-ban. Mint kiderült, egy jóval régebbi Play Store volt fönt mint az aktuális.

    Play Store frissítése: Engedélyezd a Play Store háttérben való futását az app kezelőben (Settings\Apps\Google Play Store\Permission management\Background progresses -> Allow running in background), majd bökj rá a Play Store\Settings\Play Store version-re, ekkor kiírja hogy majd update-eli. Ez meg is történt, a google story lezárva :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák