Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skyline15

    tag

    válasz makkmarce #34 üzenetére

    Melyik processzora érted ezt?
    Mert mondjuk egy 5300G -s szintet notiba eléggé kevés proci tudja hozni, talán a 11. gen intel i5 H verziós család, annál meg olcsóbban összerakod ezt a gépet.

    "- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

  • Dragon3000

    veterán

    válasz makkmarce #34 üzenetére

    Ahol olcsóbbra jön ki a laptop, a legtöbb esetben egy fos kijelző van benne és még a hűtés is fos, amit egy ilyen kis megoldás esetében úgy alakítasz, ahogy szeretnél a választott háztól függően. Ezek mellett kérdéses a memória bővíthetősége is.

    [ Szerkesztve ]

  • #52931072

    törölt tag

    válasz makkmarce #34 üzenetére

    Szerintem meg épp a laptopoknak reszeltek, mert szépen kiszorítják őket a tabletek meg a telók. Nekem semmiben nem tudja kiváltani egy laptop az asztali gépet. Egyrészt sokkal drágább egy épkézláb laptop, mint egy közepes asztali gép. Fölösleges kijelző, billentyű tapipad, drágább alkatrészek, kiherélt hardver, hogy elbírja a hűtés. Nem fér bele 3,5" hdd, ssd is max kettő jó esetben, sorolhatnám. Használt konfig is alternatíva lehet, de nem használt vga kártyával, mert jelenleg az sem pálya.
    Ez csak az én véleményem, a tiéd meg a tiéd.

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz makkmarce #34 üzenetére

    Netezős géphez nagyon maximum 10k-ból megvan a billentyűzet-egér-hangszóró trió. A monitort viheted tovább a gépcsere után, de 50k alatt már újat is tudsz venni, ami nagyobb képátlóval és többnyire jobb képminőséggel rendelkezik, mint bármelyik laptop. Jó esetben a házat meg a tápot is viheted tovább, de ha újat kell venni, akkor is megvagy 30k alatt.

    Egy 2-4 magos APU-hoz veszel egy budget alaplapot, belepattintasz 8 giga RAM-ot meg egy SDD-t bőven 100k alatt. És akkor mindenből naprakész technológiád van, ami 8-10 évig simán kiszolgál, de ha szükséges, észszerű keretek között tudod bővíteni.

    Legeslegjobb esetben 100-120k körül megvagy, de vegyünk egy 180k-t példának! Laptopból mit kapsz ebben a kategóriában?

    A mérleg egyik serpenyőjében van, hogy laptopzni tudsz az ágyban is, a másikban meg az, hogy sokkal kevesebb kompromisszumot kell kötnöd, és sokkal időtállóbb az egész cucc.

    Ami még szóba jöhet, az egy használt brand gép, de az már akkor elavult, amikor megveszed, és ha valami megkattan benne, akkor jó eséllyel megy az egész a levesbe. BTW, laptopnál ugyanez van, ha lejárt a garanciaidő.

    Innentől nem kérdés, hogy ha kell egy gép a szülőknek, vagy a gyereknek tanulni, vagy csak egy másodlagos gép otthonra a céges laptop mellé, akkor egy budget APU-s rendszerrel jársz a legjobban. Az meg akkor sem olcsóbb, ha előre összeszerelve veszed. Innen nézve pedig kifejezetten rossz döntés, ha szándékosan nem gyártanak dobozos budget APU-kat.

  • fatpingvin

    őstag

    válasz makkmarce #34 üzenetére

    talán mert mondjuk notebookba viszonylag körülményes bepakolni 3 ODD-t, 2 3.5" vinyót, egy szalagkazetta-meghajtót, egy SAS HBA-t, egy PCIe-PCI hidat a SCSI meg FireWire HBA-knak meg egy 10G-s Ethernet/IB vezérlőt. Ja, a kettőnél több videokártyáról nem is beszélve.

    ez válasz volt a kérdésedre? (mielőtt bárki belém kötne ez nem egy szerver, ez az asztali gépem. a szerverben csak egy 10G Ethernet meg egy SAS HBA van.)

    [ Szerkesztve ]

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • KROK640

    veterán

    válasz makkmarce #34 üzenetére

    Hát, ha ilyen tévedésekkel a fejedben élsz, akkor nem is csoda, hogy nem érted.
    Az otthoni gép ugyanabból a pénzből vagy kétszer gyortsabb mint a laptop, sokkal könnyebben bővíthető, és nincs vele "macera" a hűtés miatt sem.

    kicsit megfordítom a kérdést :
    Annyi, de annyi embernél látom, hogy semmi de semmi szüksége nincs a laptop adta mobilitásra, de drágábban megveszi a szarabbat (teljesítményre) mert jajj ha kell akkor tudja hurcolászni. Aztán leteszi az asztalra, 5 évig meg sem mozdítja, maximum az éves nagytakarításkor.
    Sok ember nem érti meg, hogy ez egy nagyon kompromisszumos és feláras extra, hogy ő hurcolássza a gépet, (bezzeg mi még anno, lan partykra meg ide-oda rendes asztali PC házakat meg CRT monitorokat hurcolásztunk, távolsági meg városi buszon).
    Ez pont olyan, hogy én sem vennék 707 lóerős Dodge-ot kétszer annyiért mint az alap, ha tudom h az év 365 napjából 364-ben ki sem mozdulok a városi dugóból.
    Szerintem erről (részben) a marketing tehet a "mozgás szabadságával" és társaival. Mert legtöbb átlagemberről nem tudom elképzeli, hogy 30-50-100 ezret fizetne pluszba ugyanazért a teljesítményért máskülönben. Na de lehet, hogy sokan nem is tudják ahogy te sem.

    Találkoztam mostanság sok olyan notival is ahol a ram, proci és az SSD is forrasztva volt, gyakorlatilag semmi nem cserélhető benne.
    Ez mind szándékos környezetszennyezés a notigyártók részéről. Épp ma meséltem egyik haveromnak, hogy manapság ilyenek a notik, hogy szinte semmi sem cserélhető bennük, és ha egy valami tönkremegy akkor kuka az egész.
    és akkor még nem mondtam el, hogy a touchpad meg a laptop billentyűzet mennyivel kényelmetlenebb mint egy rendes egér és billentyűzet. Ha ezeket is raksz a laposhoz, akkor az asztalon a helyigényed máris nagyobb mint egy asztali gépnél.

    Akinek szerintem "nincs igénye" asztali gépre, és nem is mozgatja (tehát akár lehetne is asztali gép), az szimplán ostoba és nem látja át mivel jár jobban. Felárat fizet kevesebb teljesítményért, rosszabb bővíthetőségért, ellenben könnyebben ellopható.
    De opció még a mini PC is (habár ott is vannak meglepően durva árak), ha annyira nem fér el ... bár szvsz aki nem tud egy normál ATX méretű házat elhelyezni a házában/szobájában, annak nem számítógépre, hanem nagyobb szobára/kevesebb lomra van szüksége.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák