Új hozzászólás Aktív témák

  • Kapanyél

    őstag

    válasz madgie #13 üzenetére

    Nem tudom, mi szabályozza ezeket a kereskedelmi dolgokat, de ha nem vehettek Ti is netről inkább, mert kötelező a brand/franchise partnertől (A Nagyker) vásárolni, az a cég problémája leginkább. Pont erről beszéltem: mindenki megteheti, hogy készít egy webshopot is. Nem hiszem, hogy romlanának az esélyei. Az más kérdés, hogy megéri-e, de nyilván nem kétmilliós webappot kell gyártatni.
    Nincs abban semmi meglepő, hogy az emberek a legolcsóbb megoldást keresik, ha már megtehetik, hogy karosszékből intézzék az ügyeiket. Tudomásul kell venni, hogy átalakulóban van a piac, és igazából nem idén kezdődött... aki lemarad, kimarad.
    Persze, egy dolog a termékértékesítés és egy másik a komplett szolgáltatás nyújtás. Én kétévente járok el szemészhez, amúgy sem mennék gyakrabban, és ha a híresneves Feszl Optikába járnék, ahol először csináltattam a kontaktlencsémet, ők sem biztos, hogy megvizsgálnák a szemem, csak rendelnék (a netről...) azt a lencsét, amit én 30-40%-kal olcsóbban megkapok - házhoz.
    Ki kell találni mást az olyan szakembereknek, mint Ti is. De ismerve a magyarok mentalitását (hogy még az egészségüket is beáldozzák 5Ft-ért), nem lesz könnyű. Ettől függetlenül a siránkozást nem tudom elfogadni (most nem konkrétan Tőled), mert mindenkinek meg van a lehetősége a netes terjeszkedésre.

    Egyébként az áfacsaló, hamisított termékekkel kereskedőkre rá kell szállni (de mint láttuk, ez a cukorral nagyban csencselők esetében végül a NAV-os osztag komplett leépítését okozta...).

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Új hozzászólás Aktív témák