Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz PuMbA #12 üzenetére

    1. Nem tologatom a frissítéseket, automatikusan települnek.
    2. Tudom, hogy van játékmód, ezért is tartom gáznak ezt a folyamatot.
    3. Köszönöm a kéretlen szakértést, tessék továbbfáradni.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • brickm

    őstag

    válasz PuMbA #12 üzenetére

    Nálam is frissit mikor épp kedve van, akármit kapcsolgatok....Nálam kizárt a user error. szervereket üzemeltetek.

  • kushwavez

    senior tag

    válasz PuMbA #177 üzenetére

    hát akkor max a driverek miatt lehetett. (bár ekkor sem értem nagyon, mivel a 2 rendszer tényleg eléggé különböző)
    + feltelepített programok csak a Chrome, Discord, Steam volt egy jódarabig.
    a hiba az "NTFS.sys" file-ra hivatkozott mind2 gépen amikor meghalt.

    Újratelepítés óta hibának se híre se hamva

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

  • Kékes525

    félisten

    válasz PuMbA #182 üzenetére

    "Ha valami mégis probléma lenne, 10 perc és újrahúzod image-ből a rendszert."

    Nálam a Macrium Reflect Pro véd a hibáktól. Naponta csinál egy incrementál mentést a teljes rendszer partícióról és ha valami gebasz van 3 perc alatt visszakerül a maximum 1 napos mentés.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • btprg

    senior tag

    válasz PuMbA #182 üzenetére

    NTFS fájlrendszer kezelési hiba? Úgy könnyű nagyon fontos hibákat javítani, hogy folyamatosan generálják is őket :D (Nem hinném, hogy a Windows NT-től kezdve legalább 15 év kellett volna, hogy felfedezzék.)

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • DarkFater

    tag

    válasz PuMbA #219 üzenetére

    aha... biztos

    Összefoglalva: Nem én akarok alakalmazkodni a géphez, Ő alkalmazkodjon hozzám!

    1. megnézhetem s gépházban..... NEM! Nem akarok nézegetni, utánajárni, ellenőrizgetni, nem akarok erre időt fordítani.

    (Arról nem is beszélve, hogy hullafáradtan ott maradni mellette és várni, hogy biztos rendben ment-e, nem fagyott-e bele, stb... mert sajnos képes rá és nem bízok benne.)

    2. De igen powerusereknek való

    Már elnézést de fogalomzavarban szenvedsz.

    A win10 alap hozzáállása, hogy Ő AUTOMATIKUSAN beállítja a gépet a lehető legjobban ahogy SZERINTE neked jó, neked SEMMIT nem kell tudnod a számítástechnikáról. Ne akarjál beleszólni, ne akard állítani, MERT Ő TUDJA.

    Egyszeri felhasználónak ez pont jó. (... lenne, ha nem lennének az állandó hibák, a hirtelen eltűnő dolgok, megváltozó beállítások, stb., de ez egy másik topic ugye...)

    A poweruser az szakmabeli vagy nagyon hozzáértő. A Poweruser SZERETNÉ a gépét EGYSZER beállítani, hogy az ÚGY működjön ahogy Ő SZERETNÉ.

    Mindezt ma már elvárható módon lehetőleg egyszerűen, lehetőleg 1-2 klikkből, a registry hekkelése, az OS fejlesztők legújabb hülyeségeinek naprakész ismerete, fórumok olvasgatása NÉLKÜL.

    Nem az a kérdés, hogy meg tudom-e csinálni, hanem az, hogy mivel már nem vagyok 20 éves időmilliomos kocka egyetemista, nem vagyok főállású rendszergazda aki naprakész, hanem főállású, családos szakmabeli EZÉRT NEM akarom ezzel baszni az időmet.

    Ezzel szemben a win10 automatizmusai mindenbe belepofáznak és erőszakoskodnak, ellent mondanak, felülírnak. Ne ezt használd, de az jobb, de az az alapértelmezett, nem az amit te akarsz, de ő jobban tudja és a drivert csakazértis frissíti, az alapértelmezést visszaállítja, mert szerinte az a jobb, mert hülye a kedves user és ő jobban tudja. (Aztán mikor megvan a baj, akkor állíthatom helyre, instalálhatom újra, stb stb)

    Persze mindezt ki lehet kerülni, ki lehet iktatni, felül lehet bírálni és meghekkelni, DE EZ MIND MIND IDŐ

    A win10 leszarja, hogy te milyen hardver és szoftver környezettel és milyen beállításokkal szeretsz dolgozni, CSAK az a jó amit ő diktál.

    A hozzám hasonlóak NEM EZT A LOVAT keresik, de bele vagyunk kényszerítve, mert a win7 módszeresen egyre jobban ki van hagyva a dolgkoból és az újabb cuccokon már csak hekkeléssel fut.

    3. Nem, nem akarom kikapcsolni, bár az enyém 10 másodperc alatt bootol, DE
    - Altatásból ez egy másodperc.
    - Ha fáradt vagyok és túl sok nyitott alkalmazásom és ablakom van akkor nincs kedvem mindegyiket megnézni, hogy hol és mi van mentve, hol tartok, stb stb. Újraindításnál nem akarok mindent újra megnyyitni, stb stb
    - Pláne, hogy Időnként újraindításnál eltűnnek dolgok, pl a böngésző "elfelejti", hogy 15 nyitott ablakom volt és a nagy nehezen megtalált, több órán át keresett cucc ami kell a munkámhoz, de nem volt időm lementeni, az elveszik és kereshetem újból. (Ez személyes faszság tudom, de előfordul.)

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz PuMbA #219 üzenetére

    Jut eszembe...

    Azért is időérzékeny az egész kérdés, mert bőven elég időt el lehet cseszni MÁR a frissítések okozta hibák kezelésére és azoknak utánajárni.

    Mint pl most nálam a legújabb probléma miszerint a legutóbbi nagyfrissítés óta a megváltozott hangkártya kezelés és a hangkártya driver hiába nem változott de az Intel driverek frissültek és ez valahol bejátszik a történetbe, mert emiatt nem tudok egyszerre hangfalt és fülest használni, mert eltűnt a kezelőfelületről a nyomógomb, eltűnt a funkció. Próbáltam visszaállítani, de ha ott is a gomb, már nem működik. Próbáltam utánajárni és kezelni, de idő hiányában átmenetileg feladtam. Tudom, hogy van megoldása a problémának.... majd egyszer valamikor... lesz rá időm és elcseszek rá pár órát.

    Eddig nem volt gond, hogy mindkettőre alapértelmezésben kimegy a jel. A füles ment folyamatosan és senkit nem zavart, a hangfal meg ki/be kapcsológombbal működött ha kellett. Viszont most vagy egyik vagy másik szól, tehát mivel én fülessel dolgozom, de a gyerek pl mesét azt a hangfalon hallgatja akkor eddig ez egyszerű volt és mindössze annyit kellett tudnia, hogy elindítja a mesét és megnyomja a hangfalon a naaaaaagy fekete gombot.

    Most viszont a windowsban ÁT KELL ÁLLÍTANIA A HANG KIMENETI ESZKÖZT minden egyes alkalommal.

    Ez persze azt is jelentette, hogy a kis lurkónak el kellett magyaráznom, MI AZ A "Hang kimeneti eszköz", és hogy működik és hova klikkeljen, stb stb .. és most már azt is tudja, hogy neki a "Hangszórók" kell és ha magyar windows10 azt írja ki, hogy "HD Audio 2nd output" akkor apának a fülese szól. :N

    Nooooormális? :W

    Ne haragudj, de ez nem egy normális, felhasználóbarát valami.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • PuMbA

    titán

    válasz PuMbA #226 üzenetére

    Megjegyzem, hogy én otthon mellett a munkahelyemen is 3 éve használok Windows 10-et, de magától még sosem indult újra, szóval 98%-ban biztos vagyok benne, hogy beállítási hiba van :) Megjegyzem, hogy nem olyan hardvereim vannak, amihez a Windows talál drivert meg cserélgeti a háttérben.

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz PuMbA #229 üzenetére

    Azt oldanák meg, hogy egy nagy frissítés után egy kicsit gyengébb gépen ne tartson egy óránál tovább a lemezkarbantartó futtatása... Még SSD-s gépen is szenvedés tud lenni, mire kitakarítja az update szemetét maga alól. :U

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • DarkFater

    tag

    válasz PuMbA #243 üzenetére

    Szia Pumba!

    Pontosan ezt mondom. Ha frísítéskor teleszemeteli a gépet akkor rögtön nekiáll rendet rakni, mert az automatikus defragmentálás elindul. Ez fogja le a gépet és ha nem ssd-t hsználsz akkkor ez látványos.
    ezt érzi/látja a kolléga.

    Konferencia:
    EZT magyarázom ember de még mindig nem érted mit mondok. A történet megint arról szól, hogy egy mezei hétköznapi júzer nem állítgatja a gépét 3 napig, hogy minden "jó legyen", nem olvas fórumokat, win10 tanácsadó oldalakat, hogy miket kellene be és átállítani vagy letiltani ahhoz, hogy adatvédelmileg és egyéb szempontokból oké legyél, hogy jól működjön a gép. stb stb

    A mezei júzerek azt hiszik a win10 beállít mindent és a win10 ezt is csinálja. Tényleg beállít mindent!
    DE AHOGY NEKI JÓ. A win10 aggresszív bunkó módon csinálja és az a hitvallás, hogy Ő TUDJA és sokkal jobban tudja mint te ezért te fogadd el, hogy ez így a jó.
    De a világ nem így működik.
    Aztán ennek a hozzáállásnak ez az eredménye, win10 keresztbenyúl és egyszeri emberünk csodálkozik.

    A probléma másik oldal pedig amit én írtam, hogy ha be akarod állítani, akkor bizonyos keretek között ezt megteheted, de csak annyit amit a win10 enged. Ha radikálisan el akarsz térni a win10 elveitől, akkor nem fogja engedni.

    notebook:
    Stimmel. Az a notebook rakoncátlankodott egy ideje így kb 1 hónapja be sem kapcsolták, ha igen netre akkor sem ment fel. Ezért kellett (volna) szétkapnom és megviszgálnom.

    Szeretném megjegyezni, hogy egy hardverhibás gép be nem kapcsolása az nem felhasználói hiba. Egy hibás gép tesztelése és javítása megint NEM felhasználói hiba kategória.

    A gond megint az, hogy van egy szituáció azaz hiba és annak kijavítása ami nem megy mert a win10 önhatalmúlag belekezdett valamibe amire senki nem kérte, ezzel jól elcseszte az időmet.
    Persze én is hülye voltam, mert akkor kérdeztem meg a felhasználót, amikor már felmerült bennem a gyanú, hogy mitcsinál a szerencsétlen gép.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz PuMbA #293 üzenetére

    Szia Pumba,

    Ez két különböző történet, az érme két oldala + van egy közepe. :D

    Megpróbálom összefoglalni.

    EGY:
    King szerint a hülye felhasználók akik nem veszik a fáradtságot, hogy beállítsák a gépüket megérdemlik, ha egy konferencián az előadás közepén elkezd frissíteni a noti.

    Az indoklás az volt, hogy mert a win10-et be kell állítani, azért mert a win10 alapértelmezett beállításai amit ő állít be azok rosszak, tehát ha jót akarsz magadnak akkor be kell állítgatnod a win10-et.

    Tehát ez az én gondolatmenetemet igazolja megint csak, hogy a win10 nem a felhasználókért van, hanem magáért és úgy állítja be magát ahogy neki jó és nem a felhasználójának. Ebből fakad a fenti probléma.

    KETTŐ:
    Te (és King is, meg még sokan) ha jól értem a középutat testesíted meg a véleményeddel, miszerint
    1. kicsit érteni kell a témához
    2. el kell fogadni a win10 adta mozgásteret és abból kihozni a legjobbat.

    Ennek alapján beállítjátok a win10-et és elméletileg problémamentesen használjátok is azt. Szerény véleményem, hogy csak szerencsétek van, hogy eddig még nem tréfált meg benneteket a win10. Kívánom, hogy ne is történjen meg, mert akkor ti is az anyázós win10 fórumozókat fogjátok gazdagítani, akiknek elvesztek adatai vagy nem megy a gépük, stb stb

    HÁROM:
    A harmadik csoportba azok a felhasználók taroznak, akik nem fogadják el ezeket a win10 adta kereteket.
    Ők azok akik nem azt akarják beállítani amit lehet, hanem amit egy felhasználó szeretne és elvárna.
    Ezeket hívtam én úgymond powerusereknek.
    De ide tartoznak azok is akik pl hadrdver inkompatibilitás miatt egyszerűen csak használni szeretnék a gépüket, de win10 alatt nem megy.

    Ezek azok az emberek akik vagy széthekkelik a win10-et vagy kiherélik vagy hátat fordítanak neki és azt mondják win7, win8, linux, bármi más.

    A win10 problémája szerintem így foglalható össze:

    Első csoport: A win10 megszivatja őket, mert nem értenek hozzá EZÉRT NEM SZERETIK
    Második: A win10 keretei között élnek szerencsésen probléma nélkül EZÉRT SZERETIK
    Három: Ez két csoport:
    - A második csoportból migált pechesek, akik a win10 keretei között nem tudnak működni, mert a win10 hibás működése szivatja őket.
    - És azok akiknek a win10 keretei eleve nem felelnek meg nekik mert vagy csak döntési szabadságot szeretnének vagy csak többet. EZ A CSOPORT SEM SZERETI a win10-et

    Ezért probléma évek óta, hogy most terjed vagy nemterjed a win10 és miért nem szeretik annyian.
    Hiszen a 3 lehetséges felhasználói csoportból kettő utálja.

    Ez így nem van jól kedves Microsoft.
    Ezért is adja fel láthatóan szép lassan a hadállásait a Microsoft és például hozta meg azt a döntést amiről a vitaindító cikk szólt.

    Az első csoportba tartozó felhasználókat már nem szvatja annyira agresszív beállításokkal, a harmadik csoportba tartozók mozgástere meg növekszik.

    Remélem érthetően foglaltam össze a témát, de kérlek nyugodtan javíts ki ha tévednék és botlik a gondolatmenet valahol.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • Gargouille

    őstag

    válasz PuMbA #297 üzenetére

    Rengeteg a változtatás és nem is kell a nagy dolgokra gondolni, elég ha lecserélgeti az alapértelmezett fájltípus társítást vagy egy driver-t... az átlag user már el is vérzett. De biztos érted ha akarod. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • cog777

    senior tag

    válasz PuMbA #312 üzenetére

    "Én se látok, mert engem például nem érdekel, hogy kikapcsoláskor mennyit vacakol még a gép a telepítéssel"

    IDC market share szerint 40%/23% a laptop/desktop gepek aranya (2018-ban eladott gepek szama, a tobbi tablet). Tehat a felhasznalok 40%-at erdekelni fogja mennyit vacakol a kikapcsolassal.

    [link] (mar ha jol ertelmeztem a tablazatot.)

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • zolee001

    őstag

    válasz PuMbA #312 üzenetére

    Sokakat láttam már idegileg vegetativvá válni amiatt,hogy pl noti bekapcsol és az üdvözlés helyett a "don't turn off your pc" szerelmes üzenet fogadja a usert
    Nem otthoni felhasználókról volt szó hanem cégvezér/manager aki tárgyalásról tárgyalásra lohol egész nap ámbár szerintem nem kell külömbséged tenni felhasználói csoportok között
    Igen lassan de az MS is belátta ,hogy a WU nem megfelelöen müködik

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz PuMbA #312 üzenetére

    Öhm, nem mindenkinek mindegy, mennyi ideig kapcsol le a gép. Melóból megy haza, viszi a lapost, és nem tudja eltenni...
    S egy jobb update még SSD-n sem gyors.

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák