Új hozzászólás Aktív témák

  • vzsryl

    nagyúr

    válasz Giovan! #40 üzenetére

    Nagyjából ugyanarról beszélünk, de mélységeibe nem gondolsz bele.
    Alapvetően minden élőlénynek az a célja, hogy fejlődjön, ahogy az embereknek is. A kapitalizmus alapja az, hogy a profit növekedjen, tehát ez számára a fejlődés. Neked, nekem és a vállalatoknak is az a célja, hogy fejlődjön, és ezt a kapitalista világban főleg az anyagi javak halmozása - más néven anyagi biztonság - jelenti. (Anyagi javak mellé a hatalom és a hatalomvágy is társul/hat.) Sajnos naiv elgondolás azt hinni, hogy a személyes fejlődésünk akár érzelmileg, akár mentálisan számítanak egy fikarcnyit is ebben a világban.
    Aztán erre az alapra ráépül a komolyabb cégek vezetése. Minden vezetőnek az a célja, hogy a profitot maximalizálja, különben mehet a süllyesztőbe. Senki sem a maga, vagy családja ellensége, ezért mindenképp belemegy a "játékba". És hogy ezt a "játékot" könnyebben viselje, ezért nagyon tudatosan, komoly kiválasztási rendszerekkel választják ki őket a vállalatok. Én is ebben a cipőben járok. Egy multinacionális cégnél dolgozom, ahol elképesztő pénzt és energiát ölnek abba, hogy a megfelelő embereket válasszák ki vezetőknek. Egy ilyen folyamat révén kerültem én is kinevezésre pár éve. Tulajdonképpen ha azt akarom, hogy "fejlődjek" (profit/anyagi javak halmozása) az életben, akkor a cég "fejlődését" kell kiszolgálnom.

    Gondolom te is a magad módján a részese vagy a kapitalista társadalomnak, különben nem lenne hardvered és internet hozzáférésed ahhoz, hogy részese legyél ennek a beszélgetésnek. Ha ennek ellenére mégis a jobban teljesítő cégekre esetlegesen haragszol, akkor viszont nem értem a logikát. :F

    megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Új hozzászólás Aktív témák