Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    Itt most a technikai akadályokon túl, érdemes megfigyelni azt, hogy valójában a legtöbb országban a hatalom képviselői, és a különböző érdekképviseletek nagyon szeretnék az internetet ellenőrizni, és szabályozni. Ha történik valami a világban aminek általában rossz a megítélése, mindig akad valaki, aki az adott eseményt össze akarja kötni az internettel, és megmagyarázza hogy milyen jó is lenne nekünk, ha már itt elejét lehetne venni a dolgoknak.

    Csakhogy a háttérben a dolog soha nem arról szól, hogy óvjuk meg a polgárt. Éppen ellenkezőleg. Ha egyszer a világ megenné a pedofil/terrorista duma miatti cenzúra szükségességét, onnantól kezdve már bármire fel lehetne használni azt, kezdve az egyet nem értő politikai ellenfelekkel, civil szervezetekkel, vagy éppen a mindenkori hatalomra nézve kínos eseményeket vizsgáló tényfeltáró cikkekre.

    Ha ez az egész dolog nem ütközne súlyos technikai nehézségekbe, akkor már rég meg is történt volna.

    Nem véletlenül erőltetik a felhőzést sem, hiszen egy adott cég szerverein jól struktúrált formában elhelyezett adatokat sokkal könnyebb ellenőrizni, szűrni.

    A cenzúra sosem jó, és sosem hoz annyi hasznot, mint amennyit árt a szabad gondolkodásnak.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz #40553216 #43 üzenetére

    Nem tudom ez miért írtad ide, de ennek nincs sok köze a cenzúrához. Az én véleményem szerint, a liberalizmus úgy általában zsákutca, éppen elég kis hazánkra gondolni ezzel kapcsolatban, ahol babusgatnunk kell egy beilleszkedni képtelen, tényleges értéket nem teremtő népcsoportot, akinek a liberalizmus jegyében még a megélhetési gyerekszülés is megengedett, ami pedig hosszú távon súlyos etnikai eltolódást, és az ebből fakadó számtalan gazdasági problémát vonzza magával.
    Ugyebár a nagy számú, írni, olvasni nem tudó, a társadalom szabályait betartani képtelen polgárral nem nagyon lehet mit kezdeni, és ha valamit mégis próbálna az ember, akkor ismét a liberalizmus korlátaiba ütközik bele.

    No de ez egy másik történet. Valahol félúton lehet az igazság, és csak a társadalom tűrőképességéig szabadna feszegetni azokat a bizonyos húrokat, mert azon túl csak a belső, lassú pusztulás érheti az ilyen berendezkedésű államokat.

    De a szabad véleménynyilvánítás, és információ áramlás akkor is fontos, függetlenül a társadalmi berendezkedéstől.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák