Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    Itthon gondolom jó sokáig nem lesz példa ilyesmire, maximum tényleg a felsőoktatásban és az elit iskolákban.

    (#3) bambano: A gerincek romlása a helytelen testtartás eredménye és a hülye divat, a félvállon hordott válltáskák. A normál hátizsák ergonomikus. Ha meg még azt az enyhe 5-10 kilót is leveszik a fejlődésben lévő gyerekek "válláról", az már túlzás.

    (#4) EmberXY: "itt még nem terjedt el a bidé, és 50 évig még biztos nem is fog, hisz le vagyunk maradva..."

    Otthonra azt építesz, amit akarsz, de egy iskolában, ahol összehugyoznak mindent és poénból szarral kenegetik a kilincset, biztos vagy benne, hogy jó ötlet lenne ilyesmi? Pláne, ha még könnyen eltávolítható színesfém is van benne.

    "akkor dolgozatíráskor a puskázást hogyan lehet észrevenni?"

    Számtalan lehetőség van. Speciális szoftver, ami KIOSK módban fut, naplózza az újraindítások számát, ami ha egynél több, akkor 1-es a dolgozat.

    Vagy külön gépen írnak dolgozatot.

    (#10) floatr:
    1. Inkább, mint nálunk, ahol bütyök nőtt az ember kezén, mire 45 perc alatt legépelt 5 oldalt a spirálfüzetben. Vagy a sok oldalas dolgozatok, amiket egyetlen tanár fogadott el nyomtatott szöveggel. Irodalomból/nyelvtanból még megértem, de a többiből miért? Főleg, hogy a tanárnak is lassabb, ha kézírást kell olvasni.

    2. Írni gondolom megtanulnak, de teljesen mindegy, suli után úgyis romlik az íráskép, mert a kézírást az emberek többsége csak aláírásra használja.

    (#11) bambano: A szemromlás monitortól független, a túlzott olvasás, vagy bármi olyan tevékenység, ahol az ember közelre fókuszál kiválthatja.

    A másik tényező a folyamatos fényforrás, ebből adódóan viszont az LCD a károsabb, mert ott a vibrálás hiánya nem ingerli gyakori pislogásra a szemet, ahogy egy 120 herzes monitoron sem. Ergo, jobban károsodik a retina.

    A CRT-nél inkább az elektromágneses sugárzás a probléma, de az nem a szemet rontja, csak a fejet fájdítja meg az erre érzékeny embereknél.

    (#22) EmberXY: Épp ellenkezőleg. Ha gyerekkorban sem tanulja meg az ember, hogy van helyesen az adott szó, akkor spellchecker nélkül nem fog tudni írni.

    Sajnos így működik az emberi agy a többségnél, szelektál. És kiszelektálja azt, amire nincs szüksége. Ahogy a túlzott határidőnaplóra, naptárra hagyatkozás is rontja a mechanikus memóriát, a helyesírás-ellenőrző mivel aláhúzza a hibás szavakat átsiklasz felettük.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Cathfaern #32 üzenetére

    "nem nagyon hiszek benne, hogyha nincs pislogás, jobban károsodik a retina..."

    Nem mindegy, hogy a könyv lapját nézed, vagy egy 300cd fényerejű képenyővel szemezel.

    "Egy felhős napon szabadtéren a napból több foton jut a szemedbe, mint a monitorodból mikor előtte ülsz, azt garantálom."

    (#32) Cathfaern: Nézz fel az égre egy felhős napon. Ha pislogás nélkül kibírod legalább 30 másodpercig, fizetek egy sört.

    "az a pár tizedmásodperc amíg pislogsz, mit számít ahhoz képest, hogy utána több másodpercig nyitva a szemed?"

    Annyit, hogy kevésbé szárad ki. Egyébként meg nem egy nap alatt mutatkozik meg a hatása, hanem ha valaki napi 8+ órát tölt a monitor előtt úgy, hogy mereven bámulja azt.

    És nem ég bele semmi. Az agy nem tudja olyan gyorsan értelmezni a képet, mint a szem. Ennél fogva, 60Hz-en nem látod a vibrálást, de a szemed értelmezi a másodpercenként 60x elsötétülő képet. A pupilla próbálna hozzá alkalmazkodni, de mire megmozdulna addigra visszatér a kép újra és újra. Ezért fárad el és ezért fájdul meg tőle az emberek feje.

    Magyarán, terhelésnek van kitéve a szem, ellentétben azzal, amikor valaki egy fix pontot néz sokáig és mivel le van kötve a figyelme, keveset pislog és nem fókuszál máshova. Ez a könyvnél is adott, erre az LCD háttérvilágítása csak rátesz egy lapáttal.

    Fejlődésben lévő gyerekeknél meg még a kevés is sok: [link]

Új hozzászólás Aktív témák