Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • osztraksajt

    őstag

    válasz kiskaktusz #286 üzenetére

    IróniaON Nem várom el, ugyanis a tanárok tipikusan azok a személyek akik önállóan eldönthetik, hogy szerintük melyik része a munkaidejüknek nincs kifizetve, és azt nem is kell elvégezni. IróniaOFF

    Pl majd majd én is megmondom a főnökömnek, hogy a munkaköri leírásom melyik pontját nem csinálom meg mert kevésnek ítélem meg a fizetést és csak napi 5 óra munka fér bele ebbe a pénzbe.

    Ebbe a fizetés utcába ne menjünk bele mert szerintem is szégyenteljesen alul vannak fizetve a tanárok (mint ebben az országban szinte mindenki más is, és nem csak ők), de attól nincs joguk arra hogy ne végezzék el a munkaidőkeretükből biztosított feladataikat, aminek része a továbbképzés is. Ami ráadásul nem is kerül pénzbe nekik, csak le kell ülni egy gép elé és egy kicsit rászánni az időt hogy megtanuljanak egy nem is alapvetően eltérő rendszert.

    Más:
    Használhatnék a mai napig Wordstart mert annak idején azt tanultam meg, hidd el egy winwordre nagyobb ugrás volt átállni mint az MS Word-ről a Libreoffice Writer-re. Szerintem meg lehet tanulni, nem egy részecskegyorsító adatainak kiértékeléséről van azért szó, ne tegyünk már úgy mintha ez mekkora feladat lenne középiskolai szinten.

  • bambano

    titán

    válasz kiskaktusz #286 üzenetére

    egyrészt: ha kevesli a fizetést, keressen másik munkát. kereslet-kínálat törvénye működik a munkaerő piacon is.
    másrészt minden tanárnak tudtommal elég régen van képzési kötelezettsége, majd abból linuxot tanul. Sem nem plusz kiadás, sem nem plusz ráfordítás.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák