Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    A tőmegközlekedéssel tudok példát felhozni. Egy jegy ára nálunk 270huf. Ezért egy megállót útazva is érvényesíteni kell, de elmehetsz akár a végállomásig is. :) A búszok 20-30 percenként, hétvégén óránként járnak. Ez BP-en vállalhatatlan lenne, de ott a jegyek is drágábbak. Siófokig IC sebesvonaton légkondival, kevés helyen megállva gyorsan leértek, de erre pótjegy, helyjegy váltása kötelező. Személyvonaton nagy tőmeg van és hűt a menetszél a nyitott ablakon át és mindenhol megálltok. A MÁV-nak mindkét járat jövedelmező, mert az IC-n kifizeted a felárat a kényelemért, a személyvonatra pár személykocsival többet rakva is tömve vannak fizető útasokkal. Ez Siófokra és nyáron értendő, máskor kevesebb személykocsival is kevés az útas és a bevétel. Az internethasználat is ilyen változó. Vannak terheltebb időszakok és csendesebbek. Valamikor jó sebeséggel tölthetek le, vagy nézhetek FullHD Youtube videót, máskor meg 720p videóval kell beérnem és az oldalak is lassabban töltödnek be. Ha tömegek egyszerre mennek fel üzengetni FB-ra, vagy sokan szednek le játékot és filmet néznek egyaránt lefoghatja a hálozatot. Van amikor kihasználom a 20/10 MB-os DIGI netemet, de legtöbbszőr nem. A letöltéseknél én is szeretem a minimum 300kb/s sebességet, vagy a full 2,6MB/s-ot, mert gyorsabban szabadulok az oldalról és bontom is a kapcsolatot átengedve másnak a lehetőséget. Ezért egyes oldalalakat ritkán vagy egyáltalán nem használok, mert feleslegesen sok ideig fentart az interneten a 50-60kb/s-os szötymörgésével, rabolva a drága időmet. Nálam a Net átlagban 24/1.5-2 hétvégenként valamikor 24/4-5 aktív, amivel az átlagos havi forgalmam sem érte még el a 250-300GB-ot sem. Ennél jobban én sem tudnám visszafogni magam, mert az már olyan lenne mint

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák