Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LocalNerd

    tag

    válasz FlekkeN #7 üzenetére

    Flekken úr, megértem az álláspontodat. Én másokhoz hasonlóan mégis úgy vélem, hogy egy kard is lehet például szép, ha elvonatkoztatunk a kegyetlen céljától. Ebben az esetben viszont nem gondolom, hogy a cél kegyetlen. Hogy miért? Mert a célpontja feltehetőleg Irán urán alapú atomkísérleteinek akadályozása. Amivel egyetértek. Mert félretéve a szokásos vitatémákat is azt látom, hogy az iráni vezetés atomfegyverrel veszélyes lehet másokra, az egész világra, és a saját népére is. Talán Ahmedinedzsád nem akar rosszat senkinek, talán az ajatollah is békét kíván, és még az is lehet, hogy csak védekezni kellene nekik. De azt már senki sem állíthatja, hogy nincs ott esély egy igazi agresszorra a jövőben... És erre az nem válasz, hogy "de akkor másnak miért lehet?". Másoknak van, az is baj, vissza kéne csinálni, de azt már aligha lehet. Szilárd Leó és Teller Ede a háborús célra alkalmatlan tóriumot szerették volna használni, mint most már sokan. Azt kellene fejleszteni, mert tisztább, szárazabb érzés, és olcsóbb is. A ragaszkodás az urándúsításhoz nem sok jót jelent.
    Izrael nem fenyegetőzik atommal, és senki nem hiszi, hogy támadásra használnák. De háborúzni fog, ha fenyegetve érzi magát, márpedig egy célzott számítógépvírus még mindig sokkal jobb, mint a bombázás. És szerintem erre a vírusra még azt sem lehet ráfogni, hogy üzleti érdekek állnak mögötte.
    Persze simán tévedhetek bármiben, meg is lehet győzni, de egyelőre ezt a vírust viszonylag békés megoldásnak tartom.

    Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle.

Új hozzászólás Aktív témák