Új hozzászólás Aktív témák

  • ghost364

    senior tag

    Én az egész Windows 10-et nem értem. Használtam, használom most is, de konkrétan semmi olyan nincsen benne ami miatt jobb lenne a 7-nél (kicsit gyorsabb a bootidő, van beépített kékfény-szűrő, de számomra itt kifújt), és ráadásul televan olyan hülyeségekkel, amik miatt sokkal rosszabb mint az elődei, konkrétan hülyének nézi a felhasználót.
    Egyrészt nem kapcsolhatom ki az automatikus frissítést, a Windows Defendert. Gondol egyet és felcsapja 80 fokra a laptopomban a proci hőmérsékletét, mert ő vírust keres, vagy épp frissít. Kösz Windows, de nem vagyok hülye, nem töltök le minden szart és amikor akarom, akkor átnézetem a rendszert. És nem, nem akarok a nap leghetetlenebb időpontjában rendszert frissíteni, hogy utána tönkremenjen egy csomó dolog, visszaállítsa az alapértelmezett programjaimat, stb...
    Nem akarok mindenféle szuper alkalmazásajánlatot a Start menüben, sőt igazából Store-t sem, sosem volt ott semmi, és nem is lesz olyan amit letöltenék onnan egy asztali pc-re vagy egy notebookra.
    Hány éve is adták ki? 3? Na, azóta nem sikerült hozzá konzisztens felületet csinálni. Egyszerűen annyira egy összefoltozott valaminek hat amikor minden máshogy néz ki, hogy teljesen gagyi érzés használni. Meg mindig máshol toldozgatnak-foltozgatnak benne, ez pedig tovább rontja az egészet. Az induláshoz képest persze javult, de megint miért lett kiadva egy kvázi félkész termék?
    Ettől függetlenül persze lehet használni, de konkrétan visszalépés egy előző termékhez képest. (bár lassan ez minden iparágra elmondható IT-n belül - cirka 2013 óta nagyrészt a notebookok és a telefonok is csak visszafele haladnak)
    Akinek meg tetszik, meg szereti, netán rá van kényszerülve, azt nem akarom megakadályozni a Win10 használatában, ez csak a személyes perspektívám.

Új hozzászólás Aktív témák