Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shev7

    veterán

    válasz Ptech #28 üzenetére

    lehet rosszul tudom, de a jatek a fizetos szolgaltatas es nem a forum...

    egyebkent meg el tudom kepzelni hogy ul Blood Steve a gepe elott, lesi, hogy ki tolt fel bugreportot a forumra, es mar hivja is telefonon, meg kuldi a pizzat. Nagyon eletszeru :)

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ptech #32 üzenetére

    azt egyébként nem értem, hogy milyen kapcsolatban van az igazi név közzététele ezekkel a huncutkodásokkal, hogy pizzát rendelnek neki, meg fehívják, meg mittomén. tessék, tudjuk a nevét: Vin Diesel, hívd fel a magánszámán. vagy lehet, hogy én értek valamit félre, de szerintem ahhoz sok online portálon felelőtlenül kell szórni az adatokat, hogy egy névvel sokat lehessen kezdeni.

    amúgy meg a stalker dolog is olyan, hogy ez az anonimitás nem magát a problémát kezeli, csak a tüneteit. mintha a bőrgombát azzal kezelnék, hogy ruhát húznak rá.

  • shev7

    veterán

    válasz Ptech #37 üzenetére

    tovabbra sem ertem. Ha valaki minden adatat megadja facebookon az egyertelmuen szarik a privacy-ra. Akkor meg nem midnegy neki, hogy ott van-e a neve a bnet forumon vagy nincs?

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ptech #37 üzenetére

    még csak nem is kell annyira előre gondolni, mert pár kattintással elrejtheti például facebookon az adatait a nyilvánosság elől. csak akarni kell.nem feltétlenül hülyék az emberek, csak legfeljebb nem tudnak róla.

    mondjuk igaz, engem nem érint egyáltalán, mert nem játzsok semmilyen játékukkal, a fórumot meg még akkor sem használtam, amikor játszottam. de nem igazán látom akkor ahatalmas problémának. vagyis nem nagyobb probléma, mintha benne vagy a telefonkönyvben.

    Vin neve mint példa iért nem jó? nem azzal jött itt mindenki, hogy ha mondjuk ő akar játszani, vagy az angol királynő? ilyen embereknél szerintem még azt is megengedhetik maguknak, hogy tartsanak egy embert, aki az avatárjuk a fórumon...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ptech #50 üzenetére

    nagyon jó ez a videó, köszi, hogy belinkelted! (az viszont botrányos, hogy megette vacsorára a cpu-mat, pedig nem régi gép :O )

    igazából szerintem nem olyan példa nélküli, hogy egy cég változtasson az eula-n utólag. nézd meg a mobilcégeket például, simán változtatnak utlag az ászf-en, és még örülhetsz, ha szólnak róla (mert esetleg adott változás bejelentésére törvény kötelezi őket). ez valóban komoly probléma bizonyos esetben, de azért egy pillanatra megállnék: ha mondjuk a bankom csinálja ezt (nekem nem tetsző lépést), akkor fogom a pénzem, és megyek máshova. ezzel csak arra gondoltam, hogy a wow is csak egy játék, akármennyire is megszállottjai egyesek (nem rád gondolok, csak általánosságban), nem muszáj vele játszani.
    mondjuk jelen esetben én nem tulajdonítanék neki akkora feneket, mint amekkora felháborodás a fórumokon volt a dolog miatt (nem olvastam az eredetiket, mert nem érint, csak az itteni emberek tollából). az, hogy valakinek látszik a neve nyilvánosan, még önmagában nem baj. az a baj, ha az ő, vagy másik fél felelőtlenségéből ez összeköthető egyértelműen egyéb személyes adataival, amivel kárt lehet neki okozni. de egy név nyilvánosságra hozása önmagában szerintem kicsit túl lett pörögve az elmúlt időben. amikorelkezdtem egyetemre járni, akkor még simán úgy jelentkeztünk vizsgára, hogy a professzor ajtajára kifüggesztett papírra felírtuk a nevünket, és a vizsga után ugyanitt megnéztük az eredményeket. aztán behozták a szabályt, hogy ez sérti a személyiségi jogokat, és már csak atanulmányi azonosító kódot lehet kiírni nyilvános helyre (például hirdetőtábla), a nevet nem. elképzelem, hogy lassan már az orvosnál sem Kovács Dávidot fogják szólítani, hanem vRx_alien49-et, mert nehogy a váróteremben megtudják, hogy ki ő valójában. ez sem egy jó irány szerintem, felesleges túllihegése egy ártalmatlan dolognak, amit egy kis népokítással ki lehetne küszöbölni (bár lehet, hogy én vagyok túl optimista).

    Vin ilyen szempontból valóban nem jó példa, ezért nem is értettem miért hozták fel korábban.

    Wolverine: amióta facebokon megújították a privacy settings-t, azóta nem állítgathatsz csoportonként jogosultságokat, úgy tudom. vagyis én nem találtam meg.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ptech #56 üzenetére

    na igen, csak érted, az eha kódos meg hasonló húzások is ilyen műbalhé szagúak, mert a többségnek tökre mindegy, hogy a nevét írják ki, vagy pedig a valamilyen kódját.
    ettőt függetlenül a fb integrációt én sem szeretem. akkor repült az előtelepített facebook alkalmazás a telefonomról, amikor megkérdezte, hogy most integrálja magát a telefonkönyvembe, vagy majd később szóljon, hogy integrálódjunk... az a véleményem, hogy minél kevesebb függősége van az embernek, igazából annál életképesebb, csak ez jelenleg nem jön még ki, mint különbség, mert jelenleg még működik a rendszer (akármelyik rendszer).

Új hozzászólás Aktív témák