Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kispx

    addikt

    válasz kakuk.tamas #34 üzenetére

    Az matematikai esélye megvan. De visszatérve a valóságba:
    Nem szokták:
    - nem feltétlenül egyszerű dolgot kérsz. Nem csak abból áll az oldal amit látsz. Már láttam olyat, hogy az egyik adatbázis átszerették volna rakni a másikba és bukta lett belőle.
    - miért dobnák ki azt ami működik?
    - miért dobnák ki azt a kódot, amik ők csinálták, és vennék át egy idegent/ismeretlent?
    - márciusban folyamatosan csiszoltak az oldalon. Egy kidobásra ítélt programnál ennek mi értelme van?
    - jófogás nem csak a weben van jelen. Ott vannak a mobilos alkalmazásai. Lecserélik a backendet, és a mobilos alkalmazásaik megszólalni sem fognak tudni.
    - olx miért adná ki a kódot? Nem néztem utána, de más országokban is ezt használhatják.
    - kódot nem szokás kidobni. Inkább refaktorálják.

    > "Azt is tudni lehet, hogy fejlesztik a Jófogást, ez lehet, hogy annyit tesz, hogy szép lassan olvasszák bele magát az OLX motorját a Jófogásba, nemde?!"
    Az, hogy fejlesztik, az miért jelenti azt, hogy egy másik motorját olvasztják be? Spontán annyi történik, hogy változtatásokat szeretnének csinálni, és ehhez kellenek a fejlesztők. Valószínűleg a felhasználói visszajelzések alapján fogják módosítani a jófogás kódján. Egyáltalán, milyen fejlesztőket keresnek?

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz kakuk.tamas #34 üzenetére

    Egész egyszerűen a szellemi tulajdonjog miatt nem tehetik ezt meg. Már akkor is húzós szabadalmi pert kapnának a nyakukba, ha csak az OLX brand színeit kezdenék el használni, nem ha még a kódot is másolnák.
    Azért bízzunk benne, hogy nem maradnak konkurencia nélkül - nem tudom, hogy a hardverapró mögött álló stábnak vannak-e ambíciója portolni az oldalt valami globálisabb aprós oldallá? Mármint nyílván úgy, hogy a jelenlegi felület is megmaradna, mert ez szakmai hirdetési felületnek kíváló és kár lenne beengedni minden jött-mentet, de pár bugtól eltekintve szerintem messze jobb a hardverapró motorja minden általam ismert hazai adok-veszek oldalénál (egyszerű userként nézve).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák