Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bendo75

    tag

    válasz tatabike #192 üzenetére

    Ezek fajta emberekre nincs más szavam...még ha le is dorgálnak, de ezek @arom emberek! :D

    [ Szerkesztve ]

    Szakszerű szerviz xbox360,precíz munka garanciával!

  • Imi1981

    veterán

    válasz tatabike #192 üzenetére

    Én meg még vásárlóként is számtalanszor járok úgy (most épp fűkaszát veszek) ,hogy érdeklődök kb 8 embernél és abból kettő visszaír a többi semmi.Akkor hogy akarja eladni ha nem válaszol egy érdeklődőnek?A vicc az ,hogy ez kb egy hete volt és azóta egy hét után visszaírt még egy, addigra már ugye megállapodtam mással,de egy hét kell hogy válaszoljon?
    De eladóként is sokszor jártam úgy (bár az még olx-en volt) hogy tök olcsón adok valamit de még vagy felére le akarja alkudni,hát akkor inkább nem adom el .Amúgy ilyen 1-2-max 4 ezer alkuk még beleférnek egy 25ezres árunál de több nem szerintem, főleg úgy hogy olcsón adom.

  • Vincent_

    aktív tag

    válasz tatabike #192 üzenetére

    Már régóta érlelődik bennem egy blogbejegyzés, egy olyan, mint amit anno még Oldman írt az eladókról/vevőkről. Jónéhányszáz adás-vétellel a hátam mögött láttam már ezt-azt, de még mindig meg tudok lepődni.

    De ezt itt ph-n is el lehet érni. Adott egy nagyértékű videokari, hetekig csak nézegetik az emberek, 100,200,300 látogató. Írni nem ír senki. Aki igen (újonc), az egy 15-20k-val kevesebbet érő kártyát akar beszámíttatni +10kt ígér. Mondom neki, hogy az úgy nem oké. Garanciapapírt kér beszkennelve, mert bemondásra nem hisz nekem... Aztán el kezd faggatni a legkülönbözőbb dolgokról, hogy mennyire hangos, stb. Mondom, hogy tele a net a ref-hűtésés kártyákról, olvasson körbe. Azóta persze se kép, se hang.

    Másik tag (fanatikus tag) kapásból 15%-os alkuval nyit. Nem ma kezdte. Amikor mondom, hogy nem megy, akkor megy a terelés, hogy "éppen lemaradt" egy ugyanilyenről 10%-kal olcsóbban (az még mindig nem 15%, de mindegy is). Oké...

    Harmadik a vacilálós (őstag!). Megvan-e? Mondom meg, de nem vagyok otthon, ha sürgős, hazamegyek érte, és megkapja fél óra múlva. Nem, aznap este neki már nem jó. Holnapot még nem látja. Másnap már látja, de eljönni érte nem tud, vigyem el én a város másik végébe. De venne még mást is mellé, ha azt olcsóbban adom. Ja, ha nem, akkor azt nem. Na jó, találkozzunk valahol nekem közelebb (a kerülete határán épp hogy csak, de mégis kimozdulna [autóval!!]). De csakis munka után. Mert még közben a gyereket is vinni kell... De ne túl későn. Időt kérek...

    ... merthogy volt más is a csőben, ő lesz (mint kiderül) a nyertes. Előző napon beköszön, hogy megvan-e a kari, meg hogy garancia-matrica van-e rajta (vízhűtésezni akarja). Mondom, van sajnos. OK, gondolkozik rajta, "megálmodja holnapra". 2 órával később már mondja is, hogy kell. Másnap eljön érte házhoz, percre pontosan érkezik, napszaknap megfelelően köszön, kicsit tesztelgetünk, elbeszélgetünk a dolgokról, majd a végén elégedetten távozik. (Vitt még mást is mellé alku nélkül, ha már eljött, de nem ez a lényeg).

    A vacilálósnak közlöm a hírt, hogy lemaradt, erre habzó szájjal lebuziz, mert hát "meg volt beszélve", és hát akkor ennyit rólam... Tényleg nem értem az embereket...

    Nincs új a nap alatt. Megírta ezeket is már rég a totalcar (az "autó" szót helyettesítsük be egy teszőleges számítástechnikai termékkel). Mindenki a tutit keresi, és addig-addig morfondírozik meg variál, hogy végül lemarad róla, aztán megy a hiszti... Ha meg belefut egy baziolcsón árult cuccból fakadó átverésbe, akkor meg veri az asztalt... Van még hová fejlődnünk, na! :)

    Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

Új hozzászólás Aktív témák