Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz oO7 #39 üzenetére

    A hajózásnál is gyakori a földi egység, hátmég a repülésben :)) :DD

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #16820480

    törölt tag

    válasz oO7 #39 üzenetére

    a hajózáshoz egyáltalán nem értek mondjuk, csak a repülést követtem figyelemmel egy ideig aktívan, de úgy emlékszem, hogy a gps-es helymeghatározás helyett leginkább a radaros megoldás működik mindenhol. illetve főleg leszállásnál az ILS rendszerekre támaszkodnak a pilóták. illetve még egy rakás műszer segíti a tájékozódást. persze minden meghibásodhat, voltak erre is példák bőven, de tökéletes rendszer nem létezik, a gps használata sem tudja kizárni a hibalehetőséget...

    bambano: a vetés sűrűségét elvileg lehet megtett út alapján is számítani. persze jól jön a gps biztosan, de valahogy nekem kicsit túlzásnak tűnik, hogy egy traktorba elengedhetetlen a centiméteres pontosságú műholdas helymeghatározás. tudom, fejlődés, meg minden, de lassan a villanyborotvába is gps kell, nehogy megvágja magát az ember.
    az ilyesmi gépeket nem lehet megoldani egy lokális helymeghatározóval olcsóbban (már annál olcsóbban, hogy milliárdokért fellőjjenek űrszemetet, mert maga a gps vevő chip filléres)? mondjuk egy gyorsulásérzékelővel, meg hasonló "proli" módszerekkel.

    dabadab: autós navigációnál szerintem sokkal nagyobb probléma a térkép naprakészsége, mint az a pár méter pontosság. bár ha azt vesszük, akkor manapság ez utóbbi is kezd az lenni, mert sokan vakon követik a navigációs eszközök utasítását

    összességében nem a fejlődéssel van bajom, csak szerintem az átlag ember számára (mondjuk aki egy autóval akar eljutni A-ból B-be), nem hoz semmi jelentős előrelépést. eleve a navigációs pont kitűzése ennél pontatlanabb lehet már, minthogy ilyen centis pontosságra lehetne adni.

Új hozzászólás Aktív témák