Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz BReal #310 üzenetére

    ez csak amolyan melyiknek a szine tetszik valasztas lesz, mert ha nem valtoztat radikalisan az ar/ertek aranyon, akkor ugyanugy alloviz marad az egesz, max lesz egy uj alternativa.

    a ryzen nem fogyasztasban sem lesz igazan mas... az 1151 procik fogyasztaskerete sem 140w. illetve, a keret is csak egy maximumot jelent a csaladnak, nem azt jelenti, hogy az adott processzor annyit is fog fogyasztani tenylegesen.

    de meglatjuk :) en remeltem, hogy felkavarja az allovizet a sokmagos procik korul, de ez az ar nem az lesz, ami megteszi. ahogy eddig kinez a dolog, az amd inkabb asszisztalni fog az arak lassu evek ota tarto felvereseben, mintsem, hogy letorje azokat. hasonlo tortenik, mint gpuk eseten. de varhato is volt, hogy siman bearazzak, es nem fognak arversenybe kezdeni. egyreszt nem birnak, masreszt, kell a profit, ami olcso procikkal szuk nyereseget jelentene.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • sb

    veterán

    válasz BReal #310 üzenetére

    Gyakorlatilag ugyanaz a perf/W jön kb. Lehet, hogy a 8/16-nál többet számít, de lejjebb arányosan összecsúsznak irreleváns szintre. Nem reális, hogy erre várt valaki régóta. Úgy, hogy közben ha ez érdekli lecserélhette volna (ahogy mondjuk én tettem) a prociját 5-6 éve C2Q/Phenom II X4-ről kb. 2x perf/W procira.

    Azóta ez felkúszott kb. 3x-re. A Ryzen pedig jó esetben hoz 3.1-et. :)
    Az 5-6 év alatt már kitermelte volna áramból a csere árát. :)

    Szóval aki régóta vár annál én sem tudok más érvet felhozni, minthogy egyedül AMD procira várt ennyit.

Új hozzászólás Aktív témák